۰۲۱۷۴۶۳۴
دیدنی های کادیکوی استانبول

دیدنی های کادیکوی استانبول

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

منطقه کادیکوی استانبول یکی از سرزنده ترین و جذاب ترین مناطق استانبول است که در آن اماکن تاریخی، اماکن فرهنگی، مراکز خرید، کافه ها و رستوران های متعددی وجود دارد که جمعیتش جوان است. منطقه کادیکوی استانبول شب های بسیار سرزنده ای دارد و یکی از رنگارنگ ترین و دیدنی ترین مناطق استانبول محسوب می شود. زیما در ادامه دیدنی های کادیکوی استانبول را به شما معرفی می کنیم تا اگر شما هم گذرتان به استانبول افتاد، بتوانید بیشترین استفاده را از کادیکوی استانبول ببرید.

 

بازار کادیکوی و خیابان بهاریه استانبول

 

بازار کادیکوی و خیابان بهاریه استانبول از محبوب ترین جاذبه های گردشگری کادیکوی استانبول هستند. بازار کادیکوی که با نام "بی اوغلوی بخش آسیایی استانبول" نیز شناخته می شود، به این جهت با این نام خوانده می شود که درست مثل بازارها و مراکز خرید منطقه بی اوغلو در بخش اروپایی استانبول، برای خرید جذاب است. جالب است این را هم بدانید که به خیابان بهاریه استانبول نیز عنوان "خیابان استقلال بخش آسیایی استانبول" را داده اند و دلیل این نامگذاری هم این است که خیابان بهاریه استانبول مثل خیابان استقلال برای خرید شرایط بسیار مناسبی دارد. به هر حال اگر شما هم اهل خرید هستید، بهتر است که فرصت بازدید از بازار کادیکوی و خیابان بهاریه استانبول را در تور ارزان استانبول از دست ندهید.

 

 

خانه اپرا ثریا در خیابان بهاریه استانبول

 

یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی کادیکوی استانبول که درست در همان خیابان بهاریه واقع شده است، خانه اپرا ثریا است. این مرکز فرهنگی که در اصل در سال 1927 به عنوان خانه تئاتر و باله ساخته شده بوده، سال ها کاربری سالن سینمایی داشته است. اما در نهایت در سال 2007 و بعد از یک بازسازی اساسی، کاربری آن به همان کاربری اصلیش تغییر پیدا کرد و اکنون به عنوان اولین خانه اپرا بخش آسیایی استانبول و ششمین خانه اپرا در کشور ترکیه شناخته می شود.

 

 

مجسمه گاو نر کادیکوی

 

مجسمه گاو نر یکی از مشهورترین سمبل های منطقه کادیکوی استانبول است. این مجسمه در منطقه کادیکوی استانبول، یک داستان جالب و شنیدنی هم دارد که خیلی از توریستان از آن اطلاع ندارند. داستان از این قرار است که مجسمه گاو نر کادیکوی توسط یک هنرمند فرانسوی در دهه 1860 میلادی و در پاریس ساخته شده بوده تا سمبل پیروزی فرانسه بر علیه آلمان باشد و نماد قدرت فرانسه باشد. اما در دهه 1870 میلادی، آلمان جنگ را بر علیه فرانسه برد و بدین شکل مجسمه گاو نر کادیکوی از فرانسه به آلمان برده شد! تا اینکه در سال 1917 میلادی، امپراتوری آلمان این مجسمه را به کمیته اتحاد و ترقی داد و در نهایت آن کمیته نیز این مجسمه را به انور پاشا (یکی از فرماندهان عثمانی) هدیه کرد. اما انور پاشا که در طی جنگ جهانی اول خارج از ترکیه بود، این مجسمه را در باغ کاخ خود رها کرد و این مجسمه به کل فراموش شد. تا اینکه 50 سال بعد، این مجسمه به هتل هیلتون استانبول در منطقه تکسیم برده شد و بعد هم به مرکز کنگره لطفی کردار استانبول و سپی به پارک گزی تکسیم جا به جا شد. بعد هم در دهه 1970 میلادی به منطقه کادیکوی استانبول و باغ ساختمان شهرداری فرستاده شد و در نهایت در سال 1990 میلادی در جایگاه کنونی در منطقه کادیکوی استانبول تعبیه شد. همان طور که دیدید، این مجسمه راه زیادی را رفته است تا به منطقه کادیکوی استانبول برسد و به همین دلیل هم هست که تا این اندازه ارزشمند تلقی می شود.

 

 

مسجد عثمان آقا استانبول

 

مسجد عثمان آقا یکی از زیباترین مساجد منطقه کادیکوی استانبول است. این مسجد در زمان سلطان احمد یکم و توسط فردی به نام عثمان آقا ساخته شده است. البته در آن زمان یک مسجد چوبی بوده است که بعدها توسط سلطان محمود دوم به شکل کامل بازسازی شد و به شکل کنونی در آمد. به هر حال مسجد عثمان آقا نیز یکی از جالب ترین دیدنی های کادیکوی استانبول است که در تور استانبول حتما برای دیدن این مسجد وقتتان را خالی کنید.

 

 

کلیسا ایا افیمیا استانبول

 

کلیسا ایا افیمیا در بازار کادیکوی قرار گرفته است. این کلیسا که قدمتش به 1694 میلادی می رسد، یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری کادیکوی استانبول است. این طور می گویند که ایا افمیا کسی بوده که در سال 305 میلادی به خاطر مسیحی بودنش و مخالفت با کافران کشته شده است.

 

 

پاساژ آکمار استانبول

 

پاساژ آکمار یکی از پاساژهای استانبول است که در منطقه کادیکوی استانبول واقع شده است و در آن کتاب فروشی های نو و دست دوم، سی دی فروشی و ... وجود دارد و معمولا دانشجویان و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی از بازدید از آن استقبال می کنند.

 

 

ایستگاه حیدرپاشا استانبول

 

ایستگاه قطار حیدرپاشا یکی از معروف ترین جاهای دیدنی استانبول است. این ایستگاه در اصل توسط آلمانی ها در سال 1908 میلادی ساخته شده است و نماد پروژه ریلی برلین-بغداد بوده است. به هر حال این ایستگاه قطار نیز تاریخچه بسیار جالبی دارد و به عنوان یکی از اماکن دیدنی کادیکوی استانبول شناخته می شود.

 

 

مودا استانبول

 

مودا یک محله آرام و سرسبز در منطقه کادیکوی استانبول است و سواحل بسیار زیبا و پارک های بسیار جذابی دارد. شما با 15 دقیقه قدم زدن در حاشیه ساحلی کادیکوی می توانید به محله مودا دسترسی پیدا کنید. در این محله کافه ها، چایخانه ها و رستوران های بسیار خوبی وجود دارد که یکی از دیگری باصفا تر هستند. از این ها گذشته، ساحل مودا استانبول غروب های آفتاب معروفی هم دارد که مطمئنا شما هم مجذوب آن می شوید.

 

 

موزه خانه باریش مانچو استانبول

 

باریش مانچو یکی از محبوب ترین خواننده های ترکیه بوده است. خانه او که در محله مودا در منطقه کادیکوی استانبول بوده است، اکنون به یک موزه دیدنی تبدیل شده است. این موزه به این دلیل شکل گرفته است که یاد و خاطره این هنرمند معروف تا همیشه زنده بماند. به هر حال اگر شما هم به این خواننده ترکیه ای علاقه دارید، بهتر است که در منطقه کادیکوی استانبول از این موزه نیز دیدن داشته باشید.

 

 

پارک فنرباغچه استانبول

 

پارک فنرباغچه استانبول که در محله فنرباغچه در منطقه کادیکوی استانبول واقع شده است، یک پارک خیلی زیبا و سرسبز است که به عنوان یکی از جالب ترین دیدنی های منطقه کادیکوی استانبول شناخته می شود. این پارک یکی از جذاب ترین پارک های استانبول است و اهالی استانبول عاشق تفریح کردن و وقت گذرانی در آن هستند.

 

 

خیابان بغداد استانبول

 

خیابان بغداد استانبول یکی از لاکچری ترین خیابان های استانبول است و به عنوان یکی از محبوب ترین خیابان های خرید جهان شناخته می شود. این خیابان که 14 کیلومتر طول دارد، پر از بوتیک ها و مراکز خرید لوکس و همین طور کافه ها و رستوران های جذاب است و شب های سرزنده ای هم دارد. جالب است که بدانید چند سال پیش، خیابان بغداد استانبول به عنوان چهارمین خیابان خرید محبوب دنیا شناخته شد و با این حساب، جای تعجبی ندارد اگر بگوییم که خیابان بغداد یکی از معروف ترین جاهای دیدنی منطقه کادیکوی استانبول است.

 

 

موزه اسباب بازی استانبول

 

موزه اسباب بازی استانبول یک موزه بسیار جذاب در منطقه کادیکوی استانبول است. این موزه در سال 200 توسط سونای آکین (شاعر و رمان نویس ترکیه ای) افتتاح شده است و یکی از جالب ترین جاهای دیدنی کادیکوی استانبول است. در این موزه می توانید با تاریخچه اسباب بازی ها از 1700 میلادی به بعد آشنا شوید و نمونه های جالبی از اسباب بازی های تاریخی را از نزدیک ببینید. نکته جالب درباره موزه اسباب بازی استانبول این است که اسباب بازی های این موزه را سونای آکین در طی 20 سال از عتیقه فروشی های 40 کشور مختلف دنیا جمع آوری کرده است و یک کلکسیون شخصی محسوب می شود. لازم به ذکر است که این موزه در کادیکوی استانبول در روزهای دوشنبه بسته است و شما باید یکی از روزهای دیگر هفته را برای بازدید از آن انتخاب کنید.

 

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

نظرات کاربران