۰۲۱۷۴۶۳۴
ویزا فوری دبی

ویزا فوری دبی

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

اگر شما می توانستید یک ماشین زمان بسازید و آن وقت با آن ماشین زمانتان یک فرد عرب حوزه امارات را از همین 50 یا 60 سال پیش به زمان حال حاضر می آوردید، مطمئنا باورش نمی شد که در همین چند سال کشورش تا این حد پیشرفت کرده است! امارات کشوری است که روز به روز در حال پیشرفت است و سرعت پیشرفتش با هیچ کشور دیگری در جهان قابل مقایسه نیست! امارات که شهرهایی مثل دبی، ابوظبی و شارجه را در خود جای داده، کشوری است که امروزه به یکی از محبوب ترین کشورهای توریستی دنیا تبدیل شده است و روز به روز هم بر محبوبیتش اضافه می شود. چراکه در امارات و بالاخص در دبی، به قدری اماکن دیدنی و اماکن تفریحی مختلف ساخته شده است که مطمئنا هر کسی می تواند یک سفر خوب و به یادماندنی را با  تور امارات  تجربه کند. با همه این حرف هایی که گفته شد، می توانید حدسش را بزنید که این روزها اخذ ویزا دبی تا چه اندازه طرفدار پیدا کرده است. به خاطر همین هم ما تصمیم گرفتیم که همه چیز درباره ویزا دبی را به شما توضیح دهیم تا اگر شما هم یکی از آن کسانی بودید که مشتاق اخذ ویزا دبی هستند، آگاهی کاملی در این زمینه کسب کنید. با ما همراه باشید تا هر آنچه باید درباره ویزا دبی و ویزا فوری دبی بدانید را به شما توضیح دهیم و به شما بگوییم که اصلا این ویزا فوری دبی که می گویند، چیست و چه تفاوت هایی با ویزا عادی دبی دارد.

 

درباره ویزا دبی

 

ویزا دبی برای اهداف مختلف صادر می شود که از جمله آن ها می توان به ویزای توریستی دبی، ویزای تجاری دبی، ویزای ترانزیت دبی، ویزای تحصیلی دبی و ویزای کار دبی اشاره کرد. در واقع شما بنا بر هدفی که از سفر به دبی و سفر به امارات داشته باشید، می توانید نسبت به انتخاب نوع ویزا و اخذ ویزای دبی اقدام کنید. اما از آنجایی که اخذ ویزای توریستی دبی بین ایرانیان بیشتر از موارد دیگر باب شده است، ما در این مقاله می خواهیم تمرکز بیشتری روی ویزای توریستی دبی داشته باشیم. به طور کلی خوب است این را بدانید که ویزا دبی از نظر مدت زمان اعتبار به چند صورت ویزای 14 روزه دبی، ویزای 30 روزه دبی و ویزای 90 روزه دبی صادر می شود. البته هر کدام از این نوع ویزاها، خودشان چند نوع مختلف دارند. ویزای 14 روزه دبی به دو صورت ویزا عادی دبی و ویزا فوری دبی صادر می شود که در ادامه توضیحات آن ها را به شما ارائه می کنیم. از این گذشته، ویزا 30 روزه دبی و ویزا 90 روزه دبی نیز به دو نوع ویزا سینگل دبی و ویزا مولتیپل دبی صادر می شوند که فرقشان در این است که با ویزا سینگل دبی، فقط امکان یک بار ورود به دبی و خروج از دبی ممکن است. اما در نوع ویزا مولتیپل دبی، فرد دارنده ویزا می تواند تا چندین بار در مدت زمان اعتبار ویزایش از دبی خارج شود و دوباره به دبی وارد شود.

 

 

ویزا فوری دبی

 

همان طور که گفته شد، می توان ویزا دبی را به دو شکل ویزا عادی دبی و ویزا فوری دبی تقاضا کرد. فرق ویزا عادی دبی و ویزا فوری دبی در مدت زمانی است که پروسه اخذ ویزا دبی طول می کشد. در واقع کسانی که برای اخذ ویزا دبی عجله دارند، نسبت به اخذ ویزا فوری دبی اقدام می کنند و در مقابل کسانی که وقت کافی برای اخذ ویزا دبی دارند، به همان شکل ویزا عادی دبی برای اخذ ویزا دبی اقدام می کنند. نکته ای که باید درباره درخواست ویزای دبی بدانید، این است که روند بررسی ویزا عادی دبی حدود 7 روز کاری و روند بررسی ویزا فوری دبی حدود 3 روز کاری زمان می برد. نکته دیگر اینکه هزینه اخذ ویزا فوری دبی به نسبت هزینه اخذ ویزا عادی دبی بیشتر است. در واقع قیمت ویزا عادی دبی 290 درهم و هزینه اخذ ویزا فوری دبی 380 درهم است. پس این شما هستید که باید نسبت به شرایط خودتان، تصمیم بگیرید که کدامیک از ویزاها برای تور دبی مناسب تر است.

 

 

روند اخذ ویزا دبی

 

در مورد روند اخذ ویزای دبی، خوب است این را بدانید که تقاضای ویزا دبی به صورت اینترنتی است و نیازی به حضور شما و یا مراجعه حضوری شما وجود ندارد. نکته دیگر اینکه تقاضا ویزای دبی باید از سمت یک کفیل که در واقع یک کارگزار و یا یک آژانس مسافرتی است، انجام می شود. یعنی شما باید مدارک اخذ ویزا دبی را به یک کفیل تحویل دهید تا او برایتان روند اخذ ویزا دبی را پیگیری کند. مدارک ویزا دبی نیز شامل مدارک شناسایی (عکس 3*4، فتوکپی صفحات شناسنامه، فتوکپی پشت و رو از کارت ملی و پاسپورت معتبر با حداقل 7 ماه اعتبار) و همین طور مدارک دیگر (فرم درخواست ویزای امارات، واچر هتل دبی، بلیط رفت و برگشت دبی) می شود. نکته دیگر اینکه بهتر است شما برای اخذ ویزای دبی از طریق سفرهای گروهی و تورهای دبی اقدام کنید. البته امکان اینکه به شکل انفرادی هم نسبت به اخذ ویزا دبی اقدام کنید، وجود دارد. اما فرقش این است که شما در صورت درخواست ویزا دبی به صورت انفرادی، باید مدارک دیگری به جز مدارک گفته شده (مثل چک یا ضمانت بانکی) نیز داشته باشید.

 

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

نظرات کاربران