۰۲۱۷۴۶۳۴
هزینه های سفر به استانبول

هزینه های سفر به استانبول

هزینه های سفر به استانبول

 

باید برای سفر به استانبول چقدر پول داشته باشید؟

 

اگر برای شما هم سوال پیش آمده که برای سفر به استانبول به چقدر پول نیاز دارید، این مطلب را بخوانید. چراکه ما در ادامه می خواهیم تمامی هزینه های سفر به استانبول را بررسی کنیم و ببینیم که سفر به استانبول برای هر توریست چقدر آب می خورد! با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که باید برای سفر به استانبول چقدر پول داشته باشید.

 

هزینه رزرو تور استانبول

 

اول از همه برای اینکه بتوانید به استانبول سفر کنید، بهتر است که نسبت به رزرو یک تور ارزان استانبول برای خودتان اقدام کنید. شما می توانید لیست قیمت  تورهای استانبول  را در وب سایت زیما سفر مشاهده کنید. همچنین می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید و قیمت تور لحظه آخری استانبول را دریافت کنید. به شما توصیه می کنیم که اول استعلام قیمت تور استانبول را بگیرید تا دستتان بیاد که شما برای سفر به استانبول به چقدر پول نیاز دارید. البته قبل از آن بهتر است که از دیگر  هزینه های سفر به استانبول  نیز اطلاع پیدا کنید و ببینید که هزینه های سفر به استانبول به چه صورت هستند.

 

 

هزینه تفریح و گشت و گذار در استانبول

 

استانبول شهری است که نیمی از آن در آسیا و نیمی از آن در اروپا واقع شده است. این شهر جاذبه های گردشگری و اماکن تفریحی متعددی دارد که شما می توانید بنا بر سلیقه و البته بودجه خود، یک سری از آن ها را برای بازدید انتخاب کنید. در واقع باید بگوییم که دست شما برای تفریح در استانبول باز است و شما با هر بودجه ای که داشته باشید، می توانید از امکانات تفریحی استانبول به نوعی استفاده کنید. اما به هر حال اگر شما بخواهید گشت و گذار به نسبت خوبی در استانبول داشته باشید و از یک سری از معروف ترین جاهای دیدنی استانبول دیدن کنید و از یک سری از محبوب ترین امکانات تفریحی استانبول هم استفاده کنید، باید انتظار این را داشته باشید که به ازای هر نفرتان و به ازای هر روز اقامتتان در استانبول، حداقل حدود 28 لیره را خرج تفریح در استانبول کنید. در ضمن احتمالا به ازای هر نفرتان باید روزانه 15 لیره را هم خرج کرایه تاکسی و مترو و اتوبوس در استانبول کنید تا بتوانید به جاهای دیدنی استانبول دسترسی پیدا کنید.از این گذشته، این را هم خوب است بدانید که توریستان دیگر به صورت میانگین روزانه مجبور می شوند که حدود 12 لیره را هم به عنوان انعام و یا چنین موارد پیشبینی نشده ای خرج کنند.

 

 

هزینه خورد و خوراک در استانبول

 

در استانبول رستوران ها و کافه های متعددی وجود دارد که بعضی هایشان غذاهای گران و بعضی هایشان غذاهای به نسبت ارزان تری دارند. در واقع این شما هستید که در تور استانبول تصمیم می گیرید که غذایتان را در چه نوع رستورانی میل کنید و چقدر هزینه صرف خورد و خوراکتان در استانبول کنید. اما اگر به طور میانگین به هزینه خورد و خوراک در استانبول نگاه کنیم، می بینیم که توریستان معمولا روزانه 35 لیره را خرج وعده صبحانه، ناهار و یا شامشان می کنند. لازم به ذکر است که اگر شما صبحانه تان را در هتلتان در استانبول میل کنید، هزینه وعده صبحانه از این مبلغ برایتان کسر می شود و مسلما سفرتان به استانبول برایتان ارزان تر تمام می شود.

 

 

خرید در استانبول

 

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، این است که در استانبول مراکز خرید و بازارهای متعددی وجود دارد. این یعنی حتی اگر شما قصد خرید در استانبول را هم نداشته باشید، به احتمال زیاد مثل توریستان دیگر برای خرید وسوسه می شوید. پس بهتر است که حتما بودجه ای را هم به بودجه خرید در استانبول اختصاص دهید و حتما برای چنین هزینه هایی خودتان را آماده کنید. در مورد اینکه شما برای خرید در استانبول به چقدر پول نیاز دارید، نمی توان نظر قطعی داد. در واقع این شما هستید که عادت های خرید خودتان را می دانید و این را می توانید تخمین بزنید که به چقدر پول برای خرید در استانبول نیاز دارید.

 

 

هزینه سفر به استانبول

 

با تمام صحبت هایی که در این مقاله با شما کردیم، باید بگوییم که شما برای سفر به استانبول باید بودجه های مجزایی را برای رزرو تور استانبول و همین طور خرید در استانبول اختصاص دهید و علاوه بر آن ها، به ازای هر نفرتان و هر روز اقامتتان در استانبول، باید حداقل 90 لیره داشته باشید. البته مسلما هرچقدر بیشتر پول به همراهتان داشته باشید، می توانید استفاده بیشتری هم از جاذبه های توریستی استانبول ببرید و همین طور می توانید در رستوران های بهتری در استانبول غذا بخورید و در کل می توانید اقامت راحت تری را در استانبول تجربه کنید.

 

 

زیما سفر مجری مستقیم تورهای استانبول.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹