۰۲۱۷۴۶۳۴
نقشه بازار بزرگ استانبول

نقشه بازار بزرگ استانبول

وقتی که محمد فاتح توانست استانبول را فتح کند و امپراطوری عثمانی را در استانبول برپا کند، مجبور بود که یک سری نهادهای جدید در شهر استانبول بسازد. دلیل این مساله هم این بود که استانبول یکی از مهمترین شهرهای دنیا در آن روزگار بود و باید یک هویت تازه می گرفت. یکی از این نهادهایی که در آن دوره زمانه در استانبول ساخته شد و اتفاقا تاثیر خیلی مهمی هم در پیشرفت و ترقی استانبول داشت، بازار بزرگ استانبول بود. شاید بتوان گفت که بازار بزرگ استانبول یکی از مهمترین و پیشرفته ترین پروژه هایی بود که توسط امپراتوری عثمانی کلید خورد و اتفاقا خیلی هم عملکرد موفقیت آمیزی داشت. حتی هنوز که هنوزه بعد از این همه سال، بازار بزرگ استانبول یکی از مهمترین بازارهای ترکیه است و هنوز هم برای فروش طلا و همین طور تبدیل ارز، یک مرکز مهم اقتصادی در استانبول تلقی می شود. با همه این اوصاف باید به شما بگوییم که بازار بزرگ استانبول یکی از جذاب ترین بازارهای استانبول برای خرید است و علاوه بر این، از نظر تاریخی نیز بازار ارزشمندی است و شما باید حتما از آن در تور استانبول بازدید کنید. در ادامه شما را بیشتر با بازار بزرگ استانبول آشنا می کنیم.

 

درباره بازار بزرگ استانبول

 

بازار بزرگ استانبول یک بازار سرپوشیده در استانبول است که حدود 110 هزار متر مربع مساحت دارد و 3،600 فروشگاه را در خود جای داده است. در این 3،600 فروشگاه همه نوع کالایی به فروش می رسد و اصولا خرید از آن برای هر کسی جذاب است. البته بهتر است این را هم بدانید که بازار بزرگ استانبول بیشتر به خاطر طلافروشی ها، لوسترفروشی ها، فرش فروشی ها و البته صرافی هایش در بین توریستان محبوب شده است. این بازار بسیار شبیه بازار بزرگ تهران است و کاسب های این بازار هم باز شبیه به ایرانی ها هستند در این بازار احساس غربت نخواهید کرد. 

 

 

نحوه دسترسی به بازار بزرگ استانبول

 

توصیه ما به شما این است که برای دسترسی به بازار بزرگ استانبول از وسایل حمل و نقل عمومی استانبول استفاده کنید. برای دسترسی به بازار بزرگ استانبول کافی است که سوار تراموا خط 1 (کاباتاش-باغجیلار) شوید و در ایستگاه بایزید پیاده شوید. این ایستگاه درست رو به روی بازار بزرگ استانبول قرار گرفته است. اگر فکر میکنید که باید حتما لیدر همراهتان باشد پس با رزوراسیون هتل هماهنگ کنید تا لیدر را همراه شما بفرستد.

 

 

هتل های اطراف بازار بزرگ استانبول

 

اگر شما هم دوست دارید در نزدیکی بازار بزرگ استانبول اقامت داشته باشید، بهتر است که در یکی از هتل های محدوده محله بایزید استانبول اقامت کنید. البته هتل های محله سلطان احمد استانبول هم برای اقامت خوب هستند و فاصله کمی (به اندازه 2 ایستگاه تراموا) با بازار بزرگ استانبول دارند.

 

 

ساعات کاری بازار بزرگ استانبول

 

بازار بزرگ استانبول یا کاپالی چارشی یکی از بازارهای بزرگ استانبول است و به عنوان بزرگترین بازار تاریخی سرپوشیده دنیا شناخته می شود. این بازار هم به عنوان یک بازار و هم به عنوان یک مکان تاریخی ارزش دیدن را دارد و مطمئنا اگر شما در تور ارزان استانبول از آن بازدید نکنید، بعدا پشیمان می شوید. پس بهتر است که ساعات کاری بازار بزرگ استانبول را بدانید و برای بازدید از آن در تور استانبول برنامه ریزی کنید. بازار بزرگ استانبول همه روزه به جز روزهای یکشنبه از ساعت 8:30 صبح باز است و در ساعت 7 بعد از ظهر بسته می شود. نکته دیگر اینکه بازار بزرگ استانبول در روز اول عید فطر و همین طور هر 4 روز عید قربان، تعطیل است.

 

 

نقشه بازار بزرگ استانبول

 

نقشه بازار بزرگ استانبول را می توانید در ادامه مشاهده کنید. همان طور که می بینید بازار بزرگ استانبول کوچه پس کوچه ها و دالان های متعددی دارد و فروشگاه های مختلفی را در خود جای داده است. توصیه ما به شما این است که آزادانه در بازار بزرگ استانبول گشت بزنید و اصلا از گم شدن در دالان های بازار بزرگ استانبول نترسید. چراکه بازار بزرگ استانبول جای امنی است و علاوه بر این، هر گوشه اش به نوعی جذاب و دیدنی است و شگفتی های زیادی برای کشف کردن دارد. با این حساب بهتر است که خیلی راحت از این دالان به آن دالان بروید و به خودتان اجازه کشف گوشه کنار بازار بزرگ استانبول را بدهید.

در آخر خوب است این را هم بدانید که تخفیف گرفتن در بازار بزرگ استانبول یک امر کاملا عادی است و اصولا شما هم باید از فروشنده های بازار بزرگ استانبول تخفیف بگیرید تا خرید برایتان به صرفه تمام شود.

 

 

۱۷ خرداد ۱۳۹۹