۰۲۱۷۴۶۳۴
همه چیز درباره پل صلح تفلیس

همه چیز درباره پل صلح تفلیس

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

همه چیز درباره پل صلح تفلیس

 

پل صلح تفلیس  یک پل پیاده روی جذاب در تفلیس است که به عنوان یکی از توریستی ترین جاهای دیدنی تفلیس شناخته می شود. این پل که منطقه شهر قدیمی تفلیس را به پارک رایک تفلیس متصل می کند و از روی رودخانه کورا تفلیس (رودخانه متکواری) عبور می کند، در سال 2010 ساخته شده است و یک پل نوساز محسوب می شود. با زیما سفر همراه باشید تا شما را بیشتر با پل صلح تفلیس آشنا کنیم.

 

 

 

آشنایی با پل صلح تفلیس

 

همان طور که گفته شد، پل صلح تفلیس بخش قدیمی تفلیس را به پارک رایک تفلیس متصل می کند. شما با عبور از این پل می توانید هم از پارک رایک تفلیس و هم از شهر قدیمی تفلیس و اماکن تاریخی تفلیس دیدن کنید. تازه می توانید وقتی به پارک رایک تفلیس رسیدید، از آنجا سوار تله کابین شوید و بدین شکل از قلعه ناریکالا تفلیس نیز بازدید کنید. این پلی که از آن صحبت می کنیم، به شکل قوسی ساخته شده است و در آن تعداد بسیار زیادی نور ال ای دی کار گذاشته شده است که در شب هنگام روشن می شوند و زیبایی پل صلح تفلیس را دوچندان می کنند. این پل به شکلی طراحی شده است که وقتی به میانه آن می رسید، می توانید بهترین چشم اندازهای شهر تفلیس را تماشا کنید و علاوه بر این می توانید یک عالمه عکس یادگاری جذاب بر روی پل صلح تفلیس بگیرید.

 

 

 

نکات جالب درباره پل صلح تفلیس

 

پل صلح تفلیس 150 متر طول دارد و بدین منظور ساخته شده است که بخش قدیمی تفلیس به بخش جدید شهر تفلیس متصل شود. این پل که در تاریخ 6 می 2010 (16 اردیبهشت 1389) افتتاح شده است، از یک سو به کلیسای متخی تفلیس، قلعه ناریکالا تفلیس و مجسمه پادشاه واختانگ گرگاسالی و از سوی دیگر به پل باراتاشویلی و دفتر ریاست جمهوری گرجستان دارد. این پل زیبا که با نام پل صلح تفلیس شناخته می شود، با فلز و شیشه ساخته شده است و شب ها با هزاران نور ال ای دی روشن می شود. حتی نردبان های شیشه ای پل صلح تفلیس هم با نورهای ال ای دی دیزاین شده اند و هر گوشه اش با دقت طراحی و ساخته شده است. این نورها دقیقا 90 دقیقه قبل از غروب آفتاب روشن می شوند و جلوه رودخانه کورا و ساختمان های دو طرف رودخانه را دوچندان می کنند. جالب است که بدانید پل صلح تفلیس که به نوعی از نظر شکل و شمایل تداعی کننده موجودات دریایی است، توسط یک معمار ایتالیایی به نام میشل دلوچی (Michele De Lucchi) طراحی شده است. ضمنا نورپردازی پل صلح تفلیس هم توسط یک طراح نور فرانسوی به نام فیلیپ مارتیناد (Philippe Martinaud) انجام شده است. نکته جالب دیگر اینکه سازه پل صلح تفلیس در ایتالیا ساخته شده است و بعد توسط 200 کامیون به تفلیس برده شده است و در نهایت نورهای ال ای دی هم در حین مونتاژ پل در محل نصب شده اند و بدین شکل این سازه زیبا و دوست داشتنی به عنوان یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری تفلیس ساخته شده است. در نهایت خوب است این را هم بدانید که پل صلح تفلیس در سال 2012 به عنوان یکی از 13 پل عجیب جهان شناخته شد و از آن سال به بعد یک شهرت جهانی پیدا کرد. امروزه کار به جایی رسیده که وقتی صحبت از جاذبه های گردشگری تفلیس می شود، اول از همه اسم پل صلح تفلیس به میان می آید.

با همه این اوصاف توصیه ما به شما این است که حتما در  تور ارزان تفلیس  از پل صلح تفلیس دیدن کنید و حتما زمان کافی را به قدم زدن و عکاسی روی این پل زیبا در تفلیس اختصاص دهید.

 

 

 

زیما سفر مجری مستقیم تورهای گرجستان.

۱۹ خرداد ۱۳۹۹

نظرات کاربران