۰۲۱۷۴۶۳۴
مزایای زندگی در آنتالیا

مزایای زندگی در آنتالیا

آنتالیا به عنوان یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی شناخته می شود. آنتالیا به عنوان دومین شهر پربازدید ترکیه بعد از استانبول، یکی از شهرهایی است که اصولا خارجی ها به زندگی در آن علاقه نشان می دهند. جالب است که بدانید آنتالیا دومین شهری در ترکیه است که بیشترین تعداد خریداران ملک خارجی را دارد. اما مگر آنتالیا چه دارد که تا این اندازه مردم به زندگی در آنتالیا علاقه مند شده اند؟ با  زیما سفر  همراه باشید تا شرایط زندگی در آنتالیا را با هم بررسی کنیم و ببینیم که  مزایای زندگی در آنتالیا  چیست.

 

 

هزینه کم زندگی در آنتالیا

 

یکی از مهمترین دلایلی که باعث محبوبیت آنتالیا بین مهاجران خارجی می شود، این است که هزینه زندگی در آنتالیا 12% کمتر از هزینه زندگی در استانبول است. از طرفی هزینه زندگی در استانبول حدود 43% کمتر از شهری مثل لندن است و این نشان می دهد که هزینه زندگی در آنتالیا به نسبت مناسب است. البته تعداد توریست های تور آنتالیا هم بیشتر از استانبول است نه تنها برای ایرانیان بلکه همه جای دنیا.

 

آب و هوای خوب آنتالیا

 

خوب است این را بدانید که ترکیه سه نوع آب و هوای مختلف دارد. آب و هوای آنتالیا به گونه ای است که تابستان های گرم و زمستان های بارانی و معتدل دارد. فصل بارانی سال در آنتالیا از اواسط دی شروع می شود و تا اواسط فروردین ادامه پیدا می کند. این بدین معنی است که آنتالیا 9 ماه خوش آب و هوا دارد که بهترین زمان سفر به آنتالیا است، در طی آن می تواند تفریحات مختلفی را در آنتالیا تجربه کرد. نکته جالبی که باید درباره زندگی در آنتالیا بدانید، این است که مهاجران آنتالیا عقیده دارند که به خاطر آب و هوای خوب آنتالیا به فعالیت های روزانه بیشتر تشویق شده اند و در آنتالیا لایف استایل سالم تری دارند.

 

 

تنوع مناطق مختلف در آنتالیا

 

در آنتالیا منطقه های مختلفی وجود دارد و هر کسی می تواند بر اساس سبک و سلیقه ای که دارد، اقدام به خرید ملک در یک منطقه خاص در آنتالیا کند. مثلا زندگی در منطقه کالکان آنتالیا به درد کسانی می خورد که به دنبال یک زندگی لوکس هستند و دلیل این امر هم این است که در این منطقه از آنتالیا ویلاهای مدرن و بسیار خاصی وجود دارد. از طرفی زندگی در منطقه بلک آنتالیا به خاطر زمین های گلفی که دارد، مناسب کسانی است که اهل ورزش هستند و اتفاقا از گلف هم خوششان می آید. از طرفی کسانی که به دنبال سفر آرام در آنتالیا هستند، معمولا زندگی در سیده آنتالیا را انتخاب می کنند. در کنار همه این ها، بعضی از افراد ترجیح می دهند که در قلب شهر آنتالیا اقامت داشته باشند و یک خانه در مرکز شهر آنتالیا برای خودشان خریداری کنند.

 

 

فرودگاه خوب آنتالیا

 

یکی دیگر از مزایای زندگی در آنتالیا این است که آنتالیا یک فرودگاه خوب دارد که در طول سال فعال است و مدام پروازهای داخلی ترکیه و پروازهای خارجی در آن انجام می شود. این بدین معنی است که اگر شما در آنتالیا زندگی کنید، می توانید به راحتی به دیگر شهرهای ترکیه و دیگر کشورهای جهان دسترسی پیدا کنید. در واقع اگر شما در آنتالیا زندگی کنید، می توانید به راحتی هرچه تمام تر به ایران و البته کشورهای دیگر رفت و آمد داشته باشید.

 

مراکز خرید متنوع در آنتالیا

 

آنتالیا بعضی از بهترین مراکز خرید ترکیه را در خود جای داده است و گذشته از این، بازارها و سوپرمارکت های خوبی هم دارد. خوشبختانه در همه مناطق آنتالیا سوپرمارکت های خوب و بازارهای خوب وجود دارد. از طرفی در مرکز شهر آنتالیا هم تعدادی مرکز خرید مدرن وجود دارد که از هر نظر برای خرید عالی هستند. با وجود مراکز خریدی مثل مرکز خرید تراسیتی آنتالیا، مرکز خرید اوت لت دیپو آنتالیا و مرکز خرید میگروس آنتالیا، شما هیچ کم و کاستی را از نظر تنوع اجناس برای خرید در آنتالیا احساس نمی کنید و به عنوان یک خارجی می توانید به راحتی خریدتان را در آنتالیا انجام دهید.

 

 

تفریحات هیجان انگیز در آنتالیا

 

شما با زندگی در آنتالیا می توانید تفریحات متنوعی را در طول هفته تجربه کنید. چراکه آنتالیا زندگی شبانه بی نظیری دارد و علاوه بر این، رستوران ها و کافه های جذابی را هم در خود جای داده است. گذشته از همه این ها، در آنتالیا اماکن تفریحی متنوعی هم وجود دارد و امکانات تفریحی مختلفی در آن تعبیه شده است.

 

دسترسی راحت به مناطق مختلف آنتالیا

 

یکی از مزایای زندگی در آنتالیا این است که تمامی مناطق آنتالیا بایک اتوبان به مرکز شهر آنتالیا متصل شده اند و این بدین معنی است که شما به راحتی می توانید بین مناطق آنتالیا گشت و گذار کنید. حتی یک شبکه اتوبوسرانی بسیار خوب و کارآمد هم در آنتالیا فعال شده است که هم استفاده از اتوبوس های آن ارزان است و هم اینکه استفاده از آن ها راحت است.

 

تنوع خانه ها در آنتالیا

 

در آنتالیا انواع و اقسام خانه ها و آپارتمان ها با مدل ها و قیمت های مختلف وجود دارد و شما به عنوان یک مهاجر می توانید با هر بودجه ای یک خانه مناسب در آنتالیا برای خودتان خریداری و یا اجاره کنید. در آنتالیا هم سوئیت های ارزان و هم ویلاهای لاکچری متعددی وجود دارد و شما با خرید یا اجاره هر کدامشان، می توانید یک زندگی آرام و به دور از حاشیه را در آنتالیا تجربه کنید.

 

۲۱ خرداد ۱۳۹۹