۰۲۱۷۴۶۳۴
ریزه کاری های خرید در استانبول

ریزه کاری های خرید در استانبول

استانبول با مراکز خرید لوکس، بازارهای سنتی و جذاب و فروشگاه ها و بوتیک های جذابی که دارد، همان جایی است که شما می توانید بی وقفه در آن خرید کنید و کمد لباستان را با گشت زدن در مراکز خرید آن نونوار کنید! اما برای اینکه خرید خوبی را در تور استانبول تجربه کنید، بهتر است که قبل از هر چیزی این مطلب را بخوانید تا با ریزه کاری های خرید در استانبول آشنا شوید. در ادامه می توانید یک راهنمای خرید در استانبول را مطالعه کنید و با کمک آن ذهنتان را درباره خرید در استانبول سر و سامان دهید.

 

 

مراکز خرید در استانبول

 

امروزه تعداد زیادی مرکز خرید در استانبول وجود دارد که تا همین چند سال پیش خبری از آن ها نبود! خبر خوبی که برایتان داریم، این است که شما در هر جایی از استانبول که اقامت کنید، به راحتی می توانید با وسایل حمل و نقل عمومی استانبول به این مراکز خرید استانبول در سرتاسر استانبول دسترسی پیدا کنید. اما به هر حال اگر بتوانید هتلتان را در مناطقی مثل تکسیم و نیشان تاشی رزرو کنید، دسترسی به خیلی از مراکز خرید استانبول برایتان ساده تر خواهد شد. خوب است این را هم بدانید که در مراکز خرید استانبول همه نوع مغازه و فروشگاهی از بوتیک های لباس فروشی گرفته تا کتاب فروشی و فروشگاه های دیجیتال و حتی فودکورت های جذاب پیدا می شود. یادتان باشد که تعداد مراکز خرید استانبول خیلی زیاد است و محال است که کسی بتواند در تور استانبول از یکایک آن ها بازدید داشته باشد. پس بهتر است که قبل از اینکه راهی استانبول شوید، لیستی از مراکز خرید مورد نظر خودتان یادداشت کنید و خریدتان در استانبول را از همان چند مرکز خرید انجام دهید. اما به هر حال توصیه ما به شما بازدید از مرکز خرید فروم استانبول، مرکز خرید زورلو استانبول، استانبول مال، مرکز خرید ایستینیه پارک استانبول و مرکز خرید پالادیوم استانبول است. البته این را هم بگوییم که اگر به دنبال خرید ارزان در استانبول باشید، بهتر است که وقتتان را به جای گشت زدن در مراکز خرید ذکر شده، در مراکز خرید اوت لت استانبول مثل اوت لت دیپوسایت استانبول، اوت لت آسیا پارک استانبول و اوت لت ویاپورت استانبول سپری کنید.

 

 

خیابان های خرید در استانبول

 

یک سری خیابان خرید در استانبول وجود دارد که معروف ترین هایشان خیابان خرید والیکوناگی و خیابان خرید تشویکیه در محله نیشان تاشی، خیابان نیسپتیه در منطقه اتیلر استانبول، خیابان بغداد در بخش آسیایی استانبول و البته خیابان استقلال در محله تکسیم استانبول هستند. در این خیابان های شعب مختلفی از برندهای لباس جهانی و همین طور کافه ها و رستوران های متعددی قرار گرفته اند و شما با گشت زدن در آن ها می توانید یک خرید درست و حسابی را تجربه کنید.

 

 

بازارهای سنتی در استانبول

 

یکی دیگر از جاهایی که شما می توانید در آن ها خرید خوب و جذابی را تجربه کنید، بازارهای سنتی استانبول است. معروف ترین بازار تاریخی استانبول، بازاری به نام بازار بزرگ استانبول است که معمولا خیلی از توریستان در تور ارزان استانبول از آن بازدید می کنند و به آن به چشم یک جاذبه گردشگری نیز نگاه می کنند. جالب است که بدانید بازار بزرگ استانبول در زمینی به مساحت 45،000 متر مربع واقع شده است و حدود 3600 مغازه و فروشگاه دارد. در این بازار در استانبول همه نوع کالایی از قالیچه گرفته تا جواهرات و لباس و سوغاتی و انواع وسایل دکوری فروخته می شود و به جرئت می توان گفت که یک بازار همه چیز تمام است. گذشته از این بازار، یک بازار معروف دیگر هم در استانبول وجود دارد که به آن بازار ادویه استانبول می گویند و در محله امینونو استانبول واقع شده است. این بازار برای ادویه های خوش عطر و بو و همین طور میوه های خشک و محصولات این چنینی مشهور شده است و ارزش بازدید را دارد. ضمنا یک بازار به نام بازار آراستا نیز در استانبول وجود دارد که در بخش شمالی خیابان تورون و پشت مسجد آبی استانبول قرار گرفته است. این بازاری که از آن صحبت می کنیم، بیش از هفتاد فروشگاه دارد و در آن انواع و اقسام صنایع دستی ترکیه ای فروخته می شود.

 

 

کتاب فروشی ها در استانبول

 

بد نیست این را هم بدانید که در بیشتر مراکز خرید استانبول کتاب فروشی وجود دارد. در ضمن کتاب های دست دوم هم در جاهایی مثل پاساژ آسلیهان در منطقه بی اوغلو و بازار کتاب فروش های منطقه بایزید استانبول اشاره کرد. نکته جالب درباره  بازار کتاب فروش های بایزید استانبول این است که قدمتش به قرن 15 بر می گردد و بازدید از آن برای کتاب دوستان خالی از لطف نیست.

 

 

فروشگاه های وسایل الکترونیکی در استانبول

 

اگر به دنبال خرید وسایل الکترونیکی در تور استانبول هستید، بهتر است که اول از همه به فروشگاه های وسایل الکترونیکی در مراکز خرید استانبول مراجعه کنید. تقریبا همه مراکز خرید استانبول یک یا چند فروشگاه وسایل الکترونیکی دارند و شما پایتان را در هر مرکز خریدی در استانبول بگذارید، می توانید به احتمال زیاد آن ها را پیدا کنید. البته شما یک آپشن دیگر هم برای خرید وسایل الکترونیکی در استانبول دارید و آن این است که به ساختمان دوگوبانک بروید. این ساختمان مخصوص فروش وسایل الکترونیکی ارزان در استانبول است و در آن انواع و اقسام وسایل الکترونیکی نو و کارکرده ارزان و تخفیف خورده یافت می شود و به احتمال زیاد شما هم بتوانید در آن وسیله الکترونیکی مورد نظرتان را با قیمتی باورنکردنی پیدا کنید.

 

 

۰۸ تیر ۱۳۹۹