۰۲۱۷۴۶۳۴
راهنمای سفر و تور گرجستان - قسمت اول

راهنمای سفر و تور گرجستان - قسمت اول

راهنمای سفر و تور گرجستان - قسمت اول

روحیه انعطاف پذیر  گرجستان ، این مکان را به کشوری جذاب برای من تبدیل کرده است.

در طول تاریخ، این کشور کوچک، همه چیز را از کابوی ها گرفته تا نوشیدنی به جهان عرضه کرده است.

این یکی از کشورهای دوست داشتنی است که در سفرهایم با آن مواجه شده ام. من اکثر زمان خود را در پایتخت، تفلیس، صرف کردم که دارای فریبندگی های ظریف و شلوغی های ملایم بود. رشته کوه قفقاز یکی از جاذبه های توریستی این کشور به حساب می آید. این بدان معنی است که فضای زیادی برای پیاده روی (به ویژه در بهار و پائیز) و اسکی در ماه های زمستان وجود دارد. اما در فراسوی کوه های خیره کننده، مردم گرجستان بسیار خوب و مهمان نواز هستند.

گرجستان از سال 2008 شروع به توسعه صنعت گردشگری خود کرده است، به این دلیل یک مکان اقتصادی برای سفر با بودجه محدود بوده و سطح جاده های داخلی بسیار زبر و خشن می باشند. علاقه مندان به سفر با کوله پشتی می توانند به راحتی با بودجه محدود خود به این مکان سفر کنند، اما برای مسافرانی که علاقه مند به گزینه های باکیفیت و لوکس هستند نیز گزینه های بسیار دلپذیر و زیبایی وجود دارد. جمهوری گرجستان بسیار جذاب است و من به شدت توصیه می کنم آن را به برنامه های سفر خود در آسیای میانه اضافه کنید. در ادامه برخی حقایق تاریخی و نکاتی را که قبل از سفر به این کشور باید بدانید بررسی خواهیم کرد! یا می توانید مستقیما به توصیه های راهنمای شهری بروید.

قبل از تور گرجستان ، چه نکاتی را باید بدانید

کار سختی است که تصور کنید گرجستان چگونه جایی است. در لبه رشته کوه های قفقاز، این کشور در همسایگی فرهنگ ها و توپوگرافی های مختلف قرار دارد. هنگام توقف در جاده ابریشم، این کشور ادغامی از تمدن ها در طول هزاران سال است. این موقعیت عجیب و غریب به این معنی است که بسیاری از افراد گرجستان را به عنوان بخشی از اروپا یا آسیا، بسته به اینکه از چه کسی بپرسید، به حساب می آورند. این منطقه بخشی از خاورمیانه است. اما دارای تفریحات و سرگرمی های کاملا اروپایی است. جاذبه واقعی این منطقه این است که ترکیبی از فرهنگ های مختلف را در یک کشور کوچک به لحاظ جغرافیایی خواهید یافت.

نوشیدنی بخش اعظمی از فرهنگ  گرجستان  است و این امر دلیل خوبی نیز دارد: باستان شناسان قدیمی ترین نشانه های تولید نوشیدنی را در گرجستان فعلی پیدا کرده اند. فرهنگ تولید نوشیدنی به 8000 قبل از میلاد بازمی گردد. به علاوه، گرجستان فرایند منحصر به فردی از تولید نوشیدنی را داشته است که توسط شیشه رسی انجام می شد که حتی در فهرست یونسکو برای میراث های فوق العاده قرار گرفته است. این داستان ها در کنار تاریخ مذهبی اهمیت پیدا می کند، زیرا گرجستان به میراث و فرهنگی خود بسیار افتخار می کند. مسیحیت در قرن اول به گرجستان آمد و اکنون گرجستانی ها عمدتا تابع ارتدوکس شرقی هستند - حدودا 84٪ از مردم. در این کشور صومعه ها و کلیساهای زیادی وجود دارد که چهره ای مسیحی به آن داده است. در واقع این گرایش به فرهنگ مسیحی است که آنها را از اغلب فرهنگ های خاورمیانه که پیرامون اسلام شکل گرفته اند، متمایز می کند.

هر چند که تاریخ یک کشور باستانی در هر سفر حائز اهمیت است، تاریخ مدرن آن نیز اهمیت زیادی دارد. برای کشورهایی که به تازگی صلح کسب کرده اند، درک تاریخ بنیادین بسیار مهم است. این موارد، تجربه سفر شما را با شفقت و همدلی همراه می کند. این باعث می شود بازدید کنندگان به طور عمیق تری با روحیه فرهنگی مردم همراه شوند. تنها با درک گذشته این کشور شما می توانید دلیل منحصر به فرد بودن آن را دریابید. گرجستان بخشی از اتحادیه جماهیر شوروی سابق بوده است. ناآرامی های زیادی در عرصه سیاسی و اجتماعی در طول دهه 90 در این منطقه حاکم بوده است. پس از سقوط اتحادیه جماهیر شوروی، گرجستان روابط بی سابقه و پیچیده ای با روسیه ترتیب داده است. اکثر دولت های بین المللی بر این باورند که روسیه دو منطقه متعلق به گرجستان را اشغال کرده است. - اوستیای جنوبی و آبخازیا. این یک موضوع مورد بحث مداوم بوده است به طوری که این کشور در سال 2008 به جنگ با روسیه پرداخت. همه این ها یک فشار استراتژیک فعلی در گرجستان بوجود آورده است. بنابراین مهم است که شما تاریخ منطقه را بدانید و به ذات سیاسی این موضوع حساس باشید. توصیه می شود قبل از سفر به دو منطقه ذکر شده از امنیت کامل آن اطمینان حاصل کنید.

زیما سفر پارس مجری  تور گرجستان  ،  تور لحظه آخری گرجستان  و  تور ارزان گرجستان  با ارائه خدمات با کیفیت در تمام سال.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷