۰۲۱۷۴۶۳۴
هزینه های سفر به قونیه

هزینه های سفر به قونیه

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

هزینه های سفر به قونیه

 

آیا شما هم می خواهید بدانید که هزینه سفر به قونیه چقدر است؟ قیمت غذا در این شهر چقدر است و چقدر پول باید برای این سفر همراهتان داشته باشید؟ با این حساب کافی است که این مطلب را بخوانید تا با حدود هزینه های سفر به قونیه آشنا شوید. با ما در زیما سفر همراه باشید تا با هم در مورد هزینه های سفر به شهر مولانا صحبت کنیم.

 

هزینه های سفر به قونیه ، زیما سفر

 

چه ارزی در قونیه استفاده می شود؟

 

اول از همه خوب است این را بدانید که ارزی که در قونیه استفاده می شود، لیره نام دارد. گفتنی است که هر لیره به 100 کروش تقسیم می شود و در واقع کروش پول خرد در ترکیه محسوب می شود. نکته دیگر اینکه 6 اسکناس به نام های اسکناس 5 لیره ای، 10 لیره ای، 20 لیره ای، 50 لیره ای و 200 لیره ای و همین طور 6 مدل سکه در این شهر مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که به طور مرتب قیمت ارز جا به جا می شود، به شما توصیه می کنیم که حتما قبل از اینکه پول خود را به لیره تبدیل کنید، قیمت ارز لیره را چک کنید. در ضمن به شما توصیه می کنیم که به جای اینکه برای سفر به قونیه لیره تهیه کنید، پولتان را به ارز دلار به این شهر ببرید. در این صورت می توانید با قیمت بهتر دلار را در صرافی های قونیه به لیره تبدیل کنید و به احتمال زیاد در این صورت سود بهتری نصیبتان خواهد شد.

 

چه ارزی در قونیه استفاده می شود ، زیما سفر

 

آیا قونیه شهر گرانی است؟

 

خوشبختانه باید بگوییم که هتل های ارزان متعددی در قونیه وجود دارند که هزینه اقامت در آن ها آنچنان بالا نیست. در ضمن وسایل حمل و نقل عمومی مناسبی هم در قونیه وجود دارند که اگر از آن ها برای تردد استفاده کنید، هزینه تردد در این شهر هم برایتان مناسب تمام خواهد شد و در این صورت می توانید با خرید یک بلیط 2.5 لیره ای یک مسیر مشخص را با اتوبوس های این شهر طی کنید. نکته دیگر اینکه اگر در مرکز شهر قونیه اقامت کنید، می توانید خیلی از مسافت ها را با پای پیاده طی کنید. در مورد کرایه تاکسی در قونیه هم باید این را به شما بگوییم که قیمت کرایه تاکسی در این شهر از 4.5 لیره شروع می شود و اصولا کرایه تاکسی برای هر مسافت یک کیلومتری حدود 3 لیره است. ضمن اینکه هزینه اجاره ماشین در این شهر برای یک روز حدود 121 لیره است.

 

آیا قونیه شهر گرانی است ، زیما سفر

 

آیا غذا در قونیه گران است؟

 

برای اینکه بتوانیم حدود قیمت غذا در قونیه را متوجه شویم، باید هم قیمت مواد غذایی سوپرمارکت های این شهر و هم قیمت غذا در رستوران های قونیه را بررسی کنیم. اول از همه بهتر است که سراغ سوپرمارکت های این شهر برویم و قیمت چند قلم مواد غذایی را در آن مورد بررسی قرار دهید. خوب است این را بدانید که قیمت یک بطری شیر در قونیه 4.60 لیره، قیمت کالباس و سوسیس به ازای هر کیلوگرم 42 لیره و قیمت نوشیدنی هم در این سوپرمارکت ها در حدود 12 تا 60 لیره است. این را هم بگوییم که قیمت یک بسته سیگار از برندهای محلی در این شهر حدود 12 لیره و قیمت یک بسته سیگار از برندهای معروف مثل مارلبرو حدود 15 لیره است. حالا اگر بخواهیم قیمت غذا در رستوران های قونیه را بررسی کنیم، باید بگوییم که شما می توانید غذایتان را در هر کدام از رستوران های آسیایی، چینی، فرانسوی، ایتالیایی، ژاپنی و حتی مکزیکی این شهر میل کنید و مسلما قیمت غذا در این رستوران ها با توجه به کیفیتی که دارند متفاوت است. اما به طور کلی باید بگوییم که قیمت یک غذای فست فودی معمولی در یک رستوران فست فودی معروف مثل مک دونالد یا برگر کینگ در قونیه حدود 24 لیره است. البته شما می توانید غذاهای فست فودی ارزانتری را هم در فست فودهای ناشناس و محلی این شهر پیدا کنید. نکته دیگر اینکه قیمت یک فنجان کاپوچینو در کافه های این شهر حدود 9 لیره و قیمت یک فنجان اسپرسو حدود 6 لیره است.

 

آیا غذا در قونیه گران است ، زیما سفر

 

چقدر پول با خودمان به قونیه ببریم؟

 

حالا اگر یک حساب سرانگشتی ساده کنیم و نگاهی به هزینه های معمول برای سفر به قونیه بیندازیم، می توانیم به شما بگوییم که باید حدودا چقدر پول با خودتان به قونیه ببرید. به شما توصیه می کنیم که بعد از اینکه تور قونیه را برای خود رزرو کردید، به ازای هر روزی که می خواهید در این شهر اقامت کنید، حدود 60 تا 70 لیره را هم به عنوان بودجه خورد و خوراک، تفریح و ترددتان به همراه داشته باشید. یعنی اگر می خواهید 3 روز در قونیه اقامت کنید، حدود 180 تا 210 لیره برای هر نفرتان به همراه داشته باشید. البته این را هم بگوییم که این هزینه ها میانگین هستند و اگر شما می خواهید که هر وعده غذایی خود یعنی همه ناهارها و شام هایتان را مفصل میل کنید و می خواهید همیشه از تاکسی به جای اتوبوس برای تردد در شهر استفاده کنید و یا دلتان می خواهد که سوغاتی های خاصی از این شهر تهیه کنید، ممکن است که این بودجه برایتان کم باشد. امیدواریم که حالا با خواندن این مطلب آگاهیتان درباره هزینه های سفر به قونیه بیشتر شده باشد و حالا بدانید که برای اقامت خودتان و همسفرانتان در قونیه با توجه به تعداد روزهای اقامتتان در این شهر، به چقدر پول نیاز دارید.

 

چقدر پول با خودمان به قونیه ببریم ، زیما سفر

۱۲ آذر ۱۳۹۹

نظرات کاربران