۰۲۱۷۴۶۳۴
تورها

تور قونیه

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

تور قونیه

 

حتما شما هم تعریف شهر قونیه را که موزه و آرامگاه شاعر پارسی زبان و محبوب ما ایرانی ها ، مولانا در آن واقع شده را شنیده اید. حتما شما هم این را می دانید که می گویند برای کسانی که اهل فرهنگ و تاریخ هستند، قونیه دیدنی ترین شهر ترکیه است. سفری که در طول سال های اخیر بیش از پیش نظر توریستان همه کشورهای دنیا از جمله کشور ایران را به خود جلب کرده است. گفتنی است که هزینه های سفر به قونیه نیز بسیار مناسب است و به جرئت می توان گفت که سفر به این شهر یکی از ارزانترین سفرهای خارجی برای ما محسوب می شود. ضمن اینکه برنامه های فرهنگی بسیار جالبی در این شهر برگزار می شوند و همه چیز در آن حال و هوای ادب و فرهنگ و هنر دارد. این شهر که حدود 2 میلیون نفر جمعیت دارد و همیشه از آن به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای مسکونی کشور ترکیه یاد می کنند و زمانی در حوالی قرن 12 و 13 میلادی پایتخت سلجوقیان در ترکیه بوده است. شهری که در مرکز ترکیه و در جنوب پایتخت فعلی این کشور یعنی آنکارا واقع شده و یادگارهای تاریخی زیادی را در خود جای داده است و مهمترین و محبوب ترین جاذبه گردشگری که در آن وجود دارد، آرامگاه مولاناست و درویش ها جشن های خاصی تحت عنوان جشن سماع در آن برگزار می کنند که وجود آن ها حال و هوای بی نظیری به این شهر جذاب و دیدنی در ترکیه داده است . در ادامه هر آنچه باید درباره قونیه بدانید را به شما می گوییم تا شما هم ببینید که اصلا سفر به قونیه با حال و هوا و توقعات شما از سفر به ترکیه سازگاری دارد یا خیر. آژانس مسافرتی زیما سفر پارس برگزارکننده ارزانترین تورهای قونیه در تهران.

 

درباره تور قونیه ، زیما سفر

 

دیدنی های قونیه

 

مهمترین جاذبه گردشگری قونیه که احتمالا شما هم می خواهید برای بازدید از آن به این شهر سفر کنید، موزه و آرامگاه مولاناست. گفتنی است که جشن های رقص سماع قونیه نیز خودشان به نوعی جاذبه گردشگری تبدیل شده اند و خیلی از توریستان برای دیدن این جشن ها و حرکات های نمایشی درویش ها، این شهر را برای سفر انتخاب می کنند. البته این آرامگاه تنها جای دیدنی قونیه نیست و در این شهر یک عالمه اماکن تاریخی، اماکن فرهنگی و جاذبه های توریستی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به آرامگاه شمس تبریزی، مقبره ملا نصرالدین، مقبره سبز و موزه هایی مثل موزه خانه آتاتورک، موزه کاشی، موزه باستان شناسی قونیه و موزه مردم شناسی اشاره کرد. ضمن اینکه در قونیه مساجد دیدنی و تاریخی متعددی وجود دارد که از میان آن ها مسجد اشرف اوغلو، مسجد عزیزیه، مسجد علاء الدین، مسجد حاجی وزیر زاده  و همین طور کلیسای ایا النا از بقیه محبوب تر شده اند.

 

 دیدنی های قونیه ، زیما سفر

مراکز خرید در قونیه

 

درست است که قونیه به اندازه استانبول برای خرید معروف نیست، اما مشخص است که هر ایرانی که به این شهر به عنوان یکی از شهرهای توریستی ترکیه سفر کند، این انتظار را دارد که بتواند یک خرید درست و حسابی نیز در این شهر انجام دهد. اما سوال اینجاست که آیا قونیه شهر خوبی برای خرید است؟ خوشبختانه باید بگوییم که در اکثر شهرهای توریستی ترکیه از جمله شهر قونیه مراکز خرید و بازارهای متنوع وجود دارد. پس اگر تمایلتان به این است که از این شهر تاریخی و دیدنی و جذاب بازدید کنید، اما از جهتی دلتان می خواهد که در طول سفری که به ترکیه دارید خریدتان را هم انجام دهید، باید به شما بگوییم که قونیه می تواند شما را به مقصودتان برساند و اصولا شما می توانید یک خرید شخصی خوب و مقرون به صرفه را در این شهر انجام دهید. خوب است این را بدانید که یکی از بزرگترین مراکز خرید قونیه که اتفاقا مرکز خرید کاملا مدرنی هم هست، مرکز خرید کنت پلازاست و شما می توانید انتظار این را داشته باشید که بتوانید جدیدترین و به روزترین لباس های برندهای ترکیه ای و حتی برندهای کشورهای دیگر را با بازدید از طبقه های مختلف کنت پلازا خریداری کنید. البته این تنها مرکز خرید خوب در قونیه نیست و به جز آن مراکز خرید دیگری هم در این شهر وجود دارند که در میان آن ها، مرکز خرید کولیست آلیسوریس نیز محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. گفتنی است که این مرکز خرید هم برای خرید، هم برای خوردن یک غذای خوشمزه و هم برای سرگرم کردن کودکان محیط و امکانات خوبی دارد. این را هم بگوییم که یک مرکز خرید ارزان در قونیه به نام مرکز خرید اوت لت نوادا در این شهر وجود دارد که شما می توانید به دنبال خرید لباس های ارزان و تخفیف خورده در آن باشید. در نهایت اینکه امکان خرید اجناس دیگر به جز لباس هم در این شهر وجود دارد. گفتنی است که فرش ها و قالیچه های قونیه بسیار مشهور هستند و اگر شما هم به دنبال خرید یک سوغاتی خاص و لوکس از این شهر باشید، می توانید یک قالیچه دست بافت مرغوب از بازارهای سنتی قونیه تهیه کنید. نکته دیگر اینکه یک بازار سنتی معروف به نام بازار قونیه در این شهر وجود دارد که هم برای خرید مناسب است و هم اینکه همیشه از آن به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری این شهر یاد می شود.

 

مراکز خرید در قونیه ، زیما سفر

 

بهترین هتل های قونیه

 

یکی از مواردی که بیشتر توریستان برای انتخاب هتل در قونیه به آن توجه می کنند، نزدیکی هتل به جاذبه های گردشگری قونیه از جمله موزه مولاناست. اگر شما هم به دنبال رزرو نزدیک ترین هتل ها به آرامگاه قونیه هستید، باید به شما بگوییم که هتل های مناطق مرکزی قونیه مثل کاراتای، سلچوکلو یا منطقه عزیزیه اقامت کنید. گفتنی است که در این مناطق هتل های متنوع با رنج قیمتی متنوع وجود دارد و این شما هستید که می توانید بنا بر بودجه خود تصمیم بگیرید که در هتل های ارزان قونیه یا هتل های لوکس قونیه اقامت کنید. از بهترین هتل های قونیه می توان به هتل های 3 ستاره ای مثل هتل رومی، هتل های 4 ستاره ای مثل هتل درگاه قونیه و هتل بالیکچیلار و همین طور هتل های 5 ستاره ای مثل هتل اوزکایماک اشاره کرد.

 

بهترین هتل های قونیه ، زیما سفر

 

هزینه های تور قونیه

 

اگر شما هم قصدتان این است که با یک هزینه مناسب و مقرون به صرفه به قونیه سفر کنید، کافی است که با ما تماس بگیرید تا همکاران ارجمند ما شما را در این زمینه راهنمایی کنند. شما برای اینکه بتوانید با یک هزینه مناسب به این شهر زیبا سفر کنید ، کافی است که یک هتل ارزان در قونیه و یک تور خیلی ارزان در قونیه رزرو کنید و ما در این زمینه شما را یاری می کنیم. نکته ای که باید در این زمینه به شما بگوییم، این است که انتخاب زمان سفر می تواند تاثیر مستقیمی بر روی قیمت تور قونیه بگذارد. در واقع اگر شما بودجه خیلی محدودی برای سفر به قونیه دارید، به شما توصیه می کنیم که در فصل زمستان قصد سفر به قونیه کنید تا بتوانید سفر به این شهر را با کمترین هزینه ممکن تجربه کنید.

 

هزینه های تور قونیه ، زیما سفر

 

بیمه مسافرتی در تور قونیه

 

یکی از خدماتی که با رزرو تور قونیه شامل حال شما می شود، بیمه مسافرتی است. این یعنی شما بعد از رزرو تور ارزان قیمت قونیه نیازی به پرداخت هزینه اضافه برای بیمه کردن خود ندارید و می توانید در صورت نیاز از خدمات بیمه در طول این سفر استفاده کنید. گفتنی است که با توجه به خدماتی که در بیمه مسافرتی شما لحاظ شده است، می توانید در صورت نیاز و مواجه شدن با هزینه ها و خسارت هایی چون هزینه خدمات درمانی و همین طور هزینه گم شدن چمدان یا هر مورد دیگری که در پوشش دهی بیمه در نظر گرفته شده را بعد از بازگشت از سفر از شرکت بیمه پس بگیرید.

 

بیمه مسافرتی در تور قونیه ، زیما سفر

 

 

سوالات متداول تور قونیه

قونیه کجاست ؟

یکی از قدیمی ترین شهر های ترکیه که تقریبا در مرکز کشور واقع شده است و یکی از مراکز فرهنگی ترکیه شناخته می شود .

دلیل اصلی سفر به قونیه چیست ؟

دلیل اصلی سفر ما ایرانیان به قونیه به دلیل آن است که مقبره شاعر بزرگ کشورمان مولانا در این شهر ترکیه واقع شده است و در آن جا در زمان معینی جشن بزرگی برای بزرگداشت مولانا گرفته می شود و رقص و پایکوبی باعث سفر گردشگران می شود .

چه زمانی به قونیه سفر کنیم ؟

بهترین زمان سفر به قونیه اگر برای مراسم بزرگداشت مولانا باشد ماه آذر می باشد و اگر به جهت تفریح باشد فصول گرم مناسب تر است .

فاصله هوایی تهران تا قونیه چقدر است ؟

فاصله تهران تا قونیه با هواپیما 2 ساعت و 30 دقیقه است .

نام فرودگاه قونیه چیست ؟

فرودگاه قونیه یک پایگاه هوایی نظامی و فرودگاه عمومی است که به آن فرودگاه هاوالیمان می گویند .

چه چیزی می توانم در قونیه بخرم ؟

قونیه به خاطر بازار های رنگارنگش مشهور است و بازار کاپالی کارسی از جالب ترین بازار های قونیه است و می توان محبوب ترین کالا های ملی ترکیه را خرید از جمله ادویه جات ، شیرینی های محبوب ترکیه ، فرش ، پارچه های نفیس ، جواهرات دست ساز و همچنین سوغاتی های ارزان قیمت خرید

چه کار هایی در اولویت سفر به قونیه است ؟

ابتدا به موزه مولانا و مسجد سلیمیه بروید و حتما مقبره شمس تبریزی را فراموش نکنید . همچنین در عصر شنبه اجرای رقص دراویش رایگان است ، از دست ندهید .

آیا برای سفر به قونیه ویزا لازم است؟

خوشبختانه شما برای سفر به شهر قونیه نیاز به هیچ ویزایی ندارید و برای تجربه این سفر به یادماندنی فقط به وجود یک پاسپورت معتبر نیاز دارید.

اختلاف ساعت قونیه و تهران چقدر است؟

اختلاف ساعت تهران و قونیه در نیمه اول سال 1 ساعت و نیم و در نیمه دوم سال که ساعت های ایران جا به می شود، نیم ساعت است. در واقع ساعت قونیه عقب تر از ساعت تهران است.

واحد پول قونیه چیست؟

واحد پول قونیه لیره است و این ارز در تمامی شهرهای ترکیه کاربرد دارد.

با خودمان به قونیه دلار ببریم یا لیره؟

توصیه خیلی از کارشناسان این است که به جای همراه داشتن لیره، با خودتان دلار به قونیه ببرید و به محض رسیدن به این شهر، دلار را به لیره تبدیل کنید.

بزرگداشت مولانا در چه تاریخی در قونیه برگزار می شود؟

خیلی از توریستان مشتاق هستند که سفرشان به قونیه را با جشنواره بزرگداشت مولانا همزمان کنند. گفتنی است که این جشنواره در تاریخ 10 الی 17 دسامبر یعنی از 19 تا 26 آذر برگزار می شود.  لازم به ذکر است که این فستیوال با نام جشنواره سماع دراویش قونیه نیز شناخته می شود و در طول آن برنامه های جالبی برای رقص سماع در این شهر برگزار می شوند.

بهترین زمان سفر به قونیه چه زمانی است؟

فصل تابستان توریستی ترین فصل سفر به قونیه است و اکثر توریستان این زمان یا زمان برگزاری بزرگداشت مولانا را برای سفر به قونیه انتخاب می کنند. اما به عقیده بعضی از افراد بازه زمانی اواخر شهریور تا اواسط آبان و اواسط فرروردین تا اواخر خرداد بهترین زمان سفر به قونیه است. به این علت که در این بازه زمانی هم هوای قونیه خوب است و هم هزینه های سفر به قونیه در این ماه ها مناسب تر از فصل های شلوغ سال مثل فصل تابستان است.

ارزان ترین زمان سفر به قونیه چه زمانی است؟

فصل زمستان ارزانترین فصل سفر به قونیه است. 

قیمت تاکسی در قونیه چقدر است؟

قیمت تاکسی در قونیه به صورت 3.5 لیره هزینه ورودی و 2.70 لیره به ازای هر کیلومتر مسیر محاسبه می شود. یعنی اگر شما بخواهید یک مسیر 10 کیلومتری را با تاکسی در قونیه طی کنید، باید حدودا 30.5 لیره هزینه کنید.

قیمت غذا در قونیه چقدر است؟

قیمت غذا در یک رستوران ارزان در قونیه حدود 17.5 لیره است. البته مسلم است که قیمت غذا در رستوران های متوسط و همین طور لوکس گرانتر از این مبلغ است. در واقع اگر شما بخواهید در یک رستوران متوسط برای دو نفر غذا تهیه کنید، باید حدود 77 لیره هزینه کنید و هرچه رستوران مورد نظرتان لاکچری تر باشد، این هزینه برایتان بیشتر هم می شود.

 آیا امکان سفر زمینی به قونیه وجود دارد؟

بله شما می توانید سفر زمینی به قونیه را هم با اتوبوس با تور زمینی قونیه و هم با ماشین شخصی خودتان تجربه کنید. البته این را هم باید در نظر داشته باشید که شهر تهران با قونیه حدود 2000 کیلومتر فاصله دارد و مسافت این دو شهر خیلی کم نیست.

نظرات کاربران