۰۲۱۷۴۶۳۴
راهنمای حمل و نقل در تایلند - قسمت سوم

راهنمای حمل و نقل در تایلند - قسمت سوم

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

در قسمت اول و قسمت دوم راهنمای حمل و نقل در تایلند درباره وسایل حمل و نقل عمومی برای تردد برون شهری و درون شهری در تایلند صحبت کردیم. خوب است این را بدانید که شما می توانید علاوه بر وسایل حمل و نقل عمومی که در آن دو قسمت به شما معرفی کردیم، این گزینه را هم پیش رو دارید که از ماشین ها یا موتورسیکلت های اجاره ای برای تردد برون شهری یا درون شهری در تایلند بهره ببرید. در ادامه با زیما سفر هر آنچه باید درباره اجاره ماشین در تایلند بدانید را به شما می گوییم تا شما هم با دید بازتری بتوانید نسبت به اجاره خودرو در این کشور اقدام کنید.

توک توک و سه چرخه ، زیما سفر

 

مزایای اجاره ماشین و موتورسیکلت در تایلند

اولین مزیتی که اجاره ماشین و موتورسیکلت در تایلند دارد، این است که شما با اجاره آن ها دیگر نیازی به وسایل حمل و نقل عمومی پیدا نمی کنید و خودتان می توانید هر ساعتی در شبانه روز هر مسیری که دلتان می خواهد را طی کنید! شاید بتوان گفت که این مزیت مهمترین مزیتی است که اجاره ماشین و موتورسیکلت برای شما دارد. این را هم بگوییم که جاده های تایلند خیلی شلوغ نیستند و در ضمن بیشتر تابلوهایی که در آن ها نصب شده است، دو زبانه (تایلندی و انگلیسی) هستند. با این حساب از این بابت در تور تایلند نیز با مشکل مواجه نمی شوید و می توانید به راحتی در جاده های این کشور مسیریابی کنید. البته می توانید به جای دقت به تابلوهای جاده ها، از اپلیکیشن های مسیریابی نیز استفاده کنید و پیدا کردن مسیر را برای خودتان ساده تر کنید. در ضمن از نظر هزینه ای نیز گاهی  اجاره ماشین و به خصوص اجاره موتورسیکلت مقرون به صرفه تر است و این بستگی به این دارد که شما بخواهید چه مسافت هایی را با آن ها طی کنید و چند نفره بخواهید مبلغ اجاره آن ها را حساب کنید.

 

تاکسی موتور سیکلت در تایلند ، زیما سفر

اجاره خودرو در تایلند

نکته ای که باید درباره اجاره خودرو در تایلند بدانید، این است که شما باید حتما از نظر قانونی یک گواهینامه بین المللی داشته باشید تا بتوانید در این کشور خودرو اجاره کنید. توصیه ما به شما این است که حتی اگر یک شرکت در این کشور حاضر شد که به شما بدون گواهینامه خودرو اجاره دهد، شما زیر بار این ریسک نروید و به هیچ عنوان بدون گواهینامه بین المللی در این کشور رانندگی نکنید.  به هر حال بهتر است که جوانب احتیاط را رعایت کنید و حتما با داشتن مدارک کافی یعنی گواهینامه بین المللی و همین طور بیمه از ماشین های اجاره ای در این کشور استفاده کنید تا هم خیالتان راحت تر باشد و هم اینکه اگر اتفاقی افتاد، نگران بحث هزینه ها یا جریمه های ناشی از تخلف نباشید.

اجاره خودرو در تایلند ، زیما سفر

 

اجاره موتورسیکلت در تایلند

در مورد اجاره موتورسیکلت نیز خوب است این را بدانید که آمار تصادفات موتوری در تایلند بسیار بالاست و شما باید حواس کاملا جمعی برای رانندگی با موتور در این کشور داشته باشید! نکته دیگر اینکه به هیچ عنوان نباید در این کشور بدون کلاه ایمنی موتور را برانید و حتما قبل از اینکه سوار یک موتور شوید و آن را اجاره کنید، مطمئن باشید که بیمه آن پوشش دهی خوبی دارد و خسارت تصادفات احتمالی را می دهد. البته این را هم بگوییم که اگر شما هم مهارت کافی در راندن موتورسیکلت را داشته باشید، اجاره یک موتورسیکلت در تایلند می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد. چراکه اجاره موتورسیکلت در این کشور بسیار مقرون به صرفه است و ضمنا گشت و گذار در این کشور تجربه بسیار جالبی است و مسلما از این نظر نیز اجاره موتورسیکلت در این کشور انتخاب شایسته ای است. امیدواریم که با خواندن سه بخش مطلب راهنمای حمل و نقل در تایلند، آگاهی جامع تر و کامل تری نسبت به حمل و نقل در تایلند پیدا کرده باشید، به جواب سوالاتان درباره وسایل حمل و نقل عمومی در این کشور رسیده باشید و بتوانید بسته به نیازی که دارید، یک راه مطمئن را برای سفر درون شهری یا برون شهری در تایلند انتخاب کنید. یادتان باشد که حتما همه مواردی که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم را در نظر داشته باشید تا سفرتان به این کشور آسوده تر و دلچسب تر پیش برود.

اجاره موتورسیکلت و موتور گازی در تایلند ، زیما سفر

۰۹ خرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران