۰۲۱۷۴۶۳۴
استانبول چه جور شهری است؟

استانبول چه جور شهری است؟

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

استانبول چه جور شهری است ؟

 

استانبول به قدری شهر معروفی است که حتی اگر تا به حال تجربه سفر به استانبول را هم نداشته باشید ، مسلما بسیار در مورد آن شنیده اید . قطعا با توجه به شنیده هایتان یک تصویر از استانبول در ذهن شما نیز نقش گرفته است . حالا اگر می خواهید بدانید که این تصور درست است یا نه و دلتان می خواهد که بدانید استانبول چه جور شهری است ، این مطلب را از دست ندهید .

 

استانبول چه جور شهری است ، زیما سفر

 

استانبول چقدر بزرگ است ؟

 

قبل از اینکه درباره حال و هوای استانبول و نقاط مثبت و منفی آن صحبت کنیم ، بهتر است که درباره مساحت و جمعیت این شهر حرف بزنیم . قبل از هر چیزی خوب است این را بدانید که استانبول پرجمعیت ترین شهر اروپا و پانزدهمین شهر بزرگ دنیاست . این شهر 7 برابر از تهران بزرگتر است ، بیش از 15 میلیون نفر جمعیت دارد و با این حساب می توان گفت که حدود 19 درصد جمعیت ترکیه را در خود جای داده است .

 

استانبول چقدر بزرگ است ، زیما سفر

 

استانبول چند منطقه دارد ؟

 

استانبول 39 منطقه مختلف دارد که در دو بخش مختلف یعنی بخش اروپایی و آسیایی واقع شده اند . یکی از موارد جالبی که درباره شهر استانبول وجود دارد ، این است که وقتی شما بخواهید از بخش اروپایی به بخش آسیایی یا بالعکس بروید ، باید سوار قایق و کشتی شوید و از عرض آب عبور کنید و یا اینکه از زیر آب و توسط قطارهای مترو فاصله آن دو را طی کنید .

 

استانبول چند منطقه دارد ، زیما سفر

 

استانبول چه حال و هوایی دارد ؟

 

جذابیت استانبول به این است که همه با فرهنگ های مختلف با خوبی و خوشی و در کنار هم زندگی می کنند . اگر در این شهر زندگی کنید و یا حتی برای چند روز به عنوان توریست در آن اقامت کنید ، این را به چشم می بینید که مردمان زیادی از ملیت های مختلف به استانبول مهاجرت کرده اند و در ضمن ، همیشه توریستان در این شهر رفت و آمد دارند . همین باعث شده که حال و هوای این شهر خیلی خاص و جالب شود و فرهنگ های مختلف در آن با هم ادغام شوند . در این شهر هر کسی داستانی برای گفتن دارد ، همیشه می توان در این شهر چیزهای جدید یاد گرفت و با این وجود می توان گفت که محال است کسی در استانبول حوصله اش سر برود .

 

استانبول چه حال و هوایی دارد ، زیما سفر

 

استانبول چه مردمانی دارد ؟

 

همان طور که گفته شد ، در شهر استانبول جدای از ترک ها و مردم بومی این شهر، مهاجران خارجی متعددی نیز زندگی می کنند و علاوه بر آن ها همیشه توریستان نیز در شهر استانبول حضور دارند . در نتیجه شما نمی توانید استانبول را با شهری مقایسه کنید که فقط مردمان بومی دارد و می توان به راحتی فرهنگ ها ، رفتارها و عقاید مردمان آن شهر را تحلیل کرد . در واقع باید بگوییم که تحلیل کردن مردمان شهر استانبول با توجه به تنوع فرهنگی که در آن وجود دارد ، کار بسیار سختی است و در این شهر هم آدم خوب و هم آدم بد پیدا می شود و شما نباید راحت به هر کسی در این شهر بزرگ اعتماد کنید . اما در کل می توان گفت که استانبول مثل شهرهای دیگر ترکیه مردمان مهربانی دارد و مسلما خونگرمی آن ها به دل شما نیز خواهد نشست .

 

استانبول چه مردمانی دارد ، زیما سفر

 

استانبول چه معایبی دارد ؟

 

با وجود همه جذابیت ها و نقاط مثبتی که استانبول دارد ، این شهر هم مثل هر شهر دیگری در دنیا معایب خودش را دارد و در نتیجه زندگی در استانبول نیز چالش های خاصی دارد . با در نظر گرفتن ترافیک های سنگینی که همیشه و همیشه در استانبول وجود دارد ، رانندگی کردن در آن یک معضل به تمام معناست . مردم به قدری در این شهر بد رانندگی می کنند که حتی صبورترین راننده نیز ممکن است که در حین رانندگی در استانبول کلافه شود و از کوره در برود . به همین خاطر است که خیلی از کسانی که تجربه زیادی از سفر به استانبول دارند ، این را به توریستان دیگر توصیه می کنند که در این شهر به دنبال استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی باشند و تا جای ممکن سعی کنند که خودشان را با ترافیک های استانبول درگیر نکنند .

 

استانبول چه معایبی دارد ، زیما سفر

 

آیا استانبول برای سفر خوب است ؟

 

با اطمینان این را می توانیم به شما بگوییم که استانبول یکی از جذاب ترین شهرهایی است که شما در کل زندگی می توانید تجربه سفر به آن ها را داشته باشید . شهری که همیشه شور و هیجان در آن جریان دارد ، امکانات بسیار مدرنی دارد ، بهترین اماکن تفریحی را در خود جای داده است ، انرژی مثبت در آن به خوبی احساس می شود و سفر به آن یک دنیا تجربه را برای هر مسافر و توریستی به همراه دارد . با همه این اوصاف باید این را به شما بگوییم که اگر تا به حال به استانبول سفر نکرده اید، تا همین حالا فرصت را از دست داده اید و بهتر است که بیش از این در سفر به استانبول و کسب تجربه های زیبای این سفر تعلل نکنید . برای رزرو تور ارزان استانبول می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید .

 

آیا استانبول برای سفر خوب است ، زیما سفر

 

۱۲ خرداد ۱۴۰۰

نظرات کاربران