۰۲۱۷۴۶۳۴
همه چیز درباره زندگی در گرجستان به عنوان یک مهاجر

همه چیز درباره زندگی در گرجستان به عنوان یک مهاجر

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

همه چیز درباره زندگی در گرجستان به عنوان یک مهاجر

 

همان طور که می دانید گرجستان یک کشور اروپایی است و مهاجرت به آن از مهاجرت به دیگر کشورهای اروپایی ساده تر است . به همین خاطر است که مهاجرت به گرجستان بین ایرانیان محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است . اما سوال این است که آیا واقعا گرجستان برای مهاجرت کشور خوبی است ؟ آیا در گرجستان کار پیدا می شود ؟ آیا گرجستان کشور گرانی برای زندگی است ؟ و آیا زندگی در گرجستان به عنوان یک ایرانی راحت است ؟ با ما در زیما سفر همراه باشید تا به این سوالات مهم درباره مهاجرت به گرجستان پاسخ دهیم .

 

همه چیز درباره زندگی در گرجستان به عنوان یک مهاجر ، زیما سفر

 

مزایای مهاجرت به گرجستان چیست ؟

 

یکی از خوبی های گرجستان برای مهاجرت این است که فاصله خیلی کمی با ایران دارد و مهاجران این کشور به راحتی هر چه تمام تر به صورتی زمینی و هوایی می توانند به ایران رفت و آمد داشته باشند . مورد دیگر اینکه اخذ اقامت گرجستان ساده تر از اخذ اقامت دیگر کشورهای اروپایی است . سوم اینکه گرجستان کشوری سرشار از آرامش است و با وجود آرامش بی انتهایی که در آن احساس می شود ، محیط خوبی برای تفریح و خوشگذرانی نیز دارد . در یک کلام بخواهیم بگوییم ، گرجستان محیط بسیار سرزنده ای دارد و معمولا مهاجران ایرانی روزهای رضایت بخشی را در این کشور سپری می کنند .

 

مزایای مهاجرت به گرجستان چیست ، زیما سفر

 

هزینه زندگی در گرجستان چقدر است ؟

 

مهمترین هزینه ای که شما باید برای زندگی در گرجستان مد نظر داشته باشید ، هزینه ای است که صرف اجاره خانه در این کشور می شود . خوب است این را بدانید که اگر شما بخواهید یک سوئیت یا یک واحد آپارتمانی یک خوابه سطح متوسط در شهری مثل تفلیس اجاره کنید ، باید حدود 200 دلار در ماه هزینه کنید . حالا اگر هزینه اجاره خانه ، هزینه خرید مواد غذایی از سوپرمارکت های تفلیس و دیگر هزینه ها را در نظر بگیریم و فرض را بر این بگیریم که شما می خواهید چند شب در میان غذایتان را در رستوران میل کنید ، باید بگوییم که شما برای زندگی در گرجستان به حدود 100 دلار برای هر هفته نیاز دارید . البته مشخص است که اگر شما خودتان وعده های غذایی را درست کنید و دور رستوران های گرجستان را خط بکشید ، می توانید با کمتر از این بودجه در گرجستان گذران زندگی کنید .

 

هزینه زندگی در گرجستان چقدر است ، زیما سفر

 

آیا گرجستان کشور ارزانی برای زندگی است ؟

 

همان طور که می دانید در چند سال اخیر ارزش ارز کشور ما به نسبت دلار افت خیلی زیادی پیدا کرده است . در نتیجه شاید با توجه به هزینه های یاد شده ، زندگی در گرجستان برای خیلی از ایرانیان ساده نباشد . البته این را هم بگوییم که اگر شما شغل خوبی در گرجستان داشته باشید ، می توانید هزینه های زندگی در گرجستان را بدون مشکل پرداخت کنید .

 

آیا گرجستان کشور ارزانی برای زندگی است ، زیما سفر

 

آیا در گرجستان کار پیدا می شود ؟

 

یکی از معایب مهاجرت به گرجستان این است که کار در این کشور به سختی پیدا می شود . مخصوصا برای مهاجران ، شانس پیدا کردن کار کمتر است و همین مساله باعث می شود که درصد قابل توجهی از ایرانیانی که به گرجستان مهاجرت می کنند ، بعد از گذشت چند سال یا حتی چند ماه دوباره به ایران برگردند و از مهاجرت به گرجستان اظهار پشیمانی کنند . پس بهتر است که برای اینکه این اتفاق برای شما رخ ندهد ، از قبل فکرهایی برای کار و حرفه تان در گرجستان داشته باشید و با چشم باز برای مهاجرت به گرجستان اقدام کنید .

 

آیا در گرجستان کار پیدا می شود ، زیما سفر

 

آیا خارجی ها می توانند در گرجستان خانه بخرند ؟

 

اگر بودجه لازم برای خرید خانه در گرجستان را دارید ، باید این را به شما بگوییم که هیچ مشکلی از بابت خرید خانه در گرجستان برای شما به عنوان یک فرد خارجی وجود ندارد . اتفاقا خرید خانه در گرجستان می تواند پروسه اخذ اقامت گرجستان را برای شما ساده تر نیز بکند .

 

آیا خارجی ها می توانند در گرجستان خانه بخرند ، زیما سفر

 

در گرجستان مردم به زبان انگلیسی مسلط هستند ؟

 

یکی از مواردی که شما باید قبل از مهاجرت به گرجستان درباره آن فکر کنید ، این است که آیا می توانید زبان گرجی را یاد بگیرید یا خیر. چراکه مسلما اگر بخواهید در این کشور کار کنید ، به بلد بودن این زبان نیاز پیدا می کنید . دلیل این مساله این است که در خیلی از شهرهای گرجستان زبان انگلیسی رواج آنچنانی ندارد . حتی در تفلیس که پایتخت گرجستان هست نیز همه افراد به زبان انگلیسی مسلط نیستند . هرچند خود مردم گرجستان معتقدند که همه افراد زیر 30 سال در این کشور زبان انگلیسی را بلد هستند . اما این گفته آنچنان حقیقت ندارد و زبان انگلیسی آن طور که فکرش را می کنید ، در گرجستان متداول نیست . حالا که مهاجرت به گرجستان را از ابعاد مختلف بررسی کردیم ، شما فکر می کنید که گرجستان برای شما کشور خوبی برای مهاجرت است ؟ در حقیقت این خود شما هستید که می توانید بر حسب اولویت هایتان برای مهاجرت ، تعیین کنید که مهاجرت به گرجستان برای شما کار خوبی هست یا نه . برای رزرو تور ارزان گرجستان می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید .

 

در گرجستان مردم به زبان انگلیسی مسلط هستند ، زیما سفر

۲۰ مرداد ۱۴۰۰

نظرات کاربران