۰۲۱۷۴۶۳۴
خیابان فرانسوی استانبول

خیابان فرانسوی استانبول

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

خیابان فرانسوی استانبول

 

یکی از دلایلی که استانبول به یکی از توریستی ترین شهرهای دنیا تبدیل شده ، این است که این شهر خیابان های بسیار زیبا و دوست داشتنی دارد . خیابان هایی بسیار چشم نواز و زیبا هستند و گذشته از اینکه امکانات خوبی مثل انواع و اقسام فروشگاه ها ، بوتیک ها ، کافه ها ، رستوران ها و اماکن تفریحی را در خود جای داده اند ، پر از جنب و جوش و سرشار از انرژی مثبت و سر زندگی هستند و هر کدامشان روایت بخصوصی دارند . یکی از این خیابان های دیدنی در استانبول خیابانی به نام خیابان فرانسوی استانبول است که حال و هوایش زمین تا آسمان با دیگر خیابان های شهر متفاوت است . خیابانی که قصه های بسیار شنیدنی و زیبایی برای گفتن دارد و هر گوشه اش جذابیت مخصوص به خودش را دارد . با ما در زیما سفر همراه باشید تا امروز با هم به خیابان فرانسوی در استانبول سر بزنیم و با هم ببینیم که خیابان فرانسوی استانبول چجور خیابانی است ، چه حال و هوایی دارد ، چرا با این نام شناخته می شود و اصلا کجای استانبول است .

 

خیابان فرانسوی استانبول ، زیما سفر

 

درباره خیابان فرانسوی استانبول

 

خیابان فرانسوی استانبول که به داشتن کافه های رنگارنگ ، دنج و زیبا ، صدای موسیقی بلند و محیط صمیمی و دوستانه معروف شده است ، یک خیابان بسیار جذاب است که هم توریست ها و مسافران و هم اهالی استانبول علاقه ویژه ای به آن دارند . با این حساب بهتر است که شما هم در تور استانبول از خیابان فرانسوی در استانبول دیدن کنید و حتما برای قدم زدن و کافه گردی در آن وقت بگذارید .

 

درباره خیابان فرانسوی استانبول ، زیما سفر

 

تاریخچه خیابان فرانسوی استانبول

 

خیابان فرانسوی استانبول یک تاریخ بلند بالا دارد که قدمتش به اواخر دهه اول قرن 19 میلادی می رسد . در طول آن روزها ، فرانسوی ها شروع به ساخت اولین هتل ها ، سینماها ، سالن های تئاتر و کافی شاپ های متنوع در منطقه بی اوغلو استانبول کردند . از این گذشته ، چندین و چند ساختمان جذاب در این خیابان به دست میشل پاشا معمار مشهور فرانسوی ساخته شد و به این ترتیب شد که این خیابان حال و هوای خیابان های فرانسه را به خودش گرفت .

 

تاریخچه خیابان فرانسوی استانبول ، زیما سفر

 

نامگذاری خیابان فرانسوی استانبول

 

 جالب است بدانید که در اواخر سال 2003 میلادی ، خیلی از ساختمان های خیابان فرانسوی در استانبول بازسازی شدند و یک نکته جالب اینکه ، بیشتر چراغ های فرانسوی که در حال حاضر در این خیابان در استانبول دیده می شوند ، توسط شهرداری پاریس به این خیابان اضافه شدند . در طول بازسازی بود که به هدف نمایش دادن فرهنگ فرانسوی ، سنگفرش ها را تغییر دادند ، ساختمان های خیابان با رنگ های روشن نقاشی شدند و با سایبان های زیبا و گل ها و گیاه های متنوع تزئین شدند و در نهایت نام خیابان فرانسوی برای این خیابان در استانبول انتخاب شد . البته بعد از اینکه فرانسه نسل کشی ارامنه توسط ترکیه را به رسمیت شناخت بسیاری از تجار خیابان فرانسوی در استانبول به نام خیابان اعتراض کردند . شهرداری بی اغلو نیز این اعتراضات را می پذیرد و نام خیابان فرانسوی در استانبول را به نام خیابان الجزایر استانبول تغییر می دهد که در واقع کنایه ای به جنایات کشور فرانسه در کشور الجزایر است . اما به هر حال هنوز هم این خیابان با نام خیابان فرانسوی استانبول شناخته می شود و حتی بر روی بعضی از تابلوهای مغازه ها ، هنوز این نام به چشم می خورد .

 

نامگذاری خیابان فرانسوی استانبول ، زیما سفر

 

چرا بازدید از خیابان فرانسوی در استانبول ؟

 

خیابان فرانسوی استانبول با کافه ها ، رستوران ها و کلاب هایی که دارد ، نقش مهمی را به عنوان یکی از قطب های تفریحی منطقه بی اوغلو ایفا می کند . با این حساب اگر می خواهید که از منطقه بی اوغلو استانبول دیدن کنید ، ایده خوبی است که به خیابان فرانسوی در استانبول که در نزدیکی تکسیم است ، مراجعه کنید تا شما هم انرژی مثبت این خیابان را کسب کنید . ساختمان های رنگارنگ و کافه ها و رستوران های جورواجوری که در خیابان فرانسوی استانبول وجود دارند ، به علاوه صدای موزیکی که از هر گوشه از آن به گوش می رسد ، همه و همه با هم باعث شده اند که حال و هوای این خیابان بسیار دلچسب ، گرم و دوستانه بشود .

 

چرا بازدید از خیابان فرانسوی در استانبول ، زیما سفر

 

لوکیشن خیابان فرانسوی در استانبول

 

خیابان فرانسوی در استانبول در منطقه بی اوغلو قرار گرفته است . برای اینکه به خیابان فرانسوی استانبول بروید ، اول باید خودتان را به میدان تکسیم برسانید . بهترین راه برای رسیدن به میدان تکسیم این است که سوار مترو خط 2 بشوید و در ایستگاه تکسیم از قطار پیاده شوید . یک دبیرستان به نام گالاتا سرای در نزدیکی میدان تکسیم وجود دارد که در اصل به اندازه حدودا 10 تا 15 دقیقه پیاده روی از آن فاصله دارد . کافی است که این فاصله را با پای پیاده طی کنید و وقتی که به آن مدرسه رسیدید ، به قسمت پشتی دبیرستان بروید تا تابلوی خیابان الجزایر (Cezayir Sokak) را ببینید و بدین صورت وارد خیابان فرانسوی در استانبول شوید . برای رزرو تور ارزان استانبول نوروز 1400 می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید .

 

لوکیشن خیابان فرانسوی در استانبول ، زیما سفر

۲۱ دی ۱۴۰۰

نظرات کاربران