۰۲۱۷۴۶۳۴
عین دبی ، بزرگترین چرخ و فلک دنیا

عین دبی ، بزرگترین چرخ و فلک دنیا

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

عین دبی ، بزرگترین چرخ و فلک دنیا

 

همیشه سفر به دبی می تواند سفر جذابی باشد ! سفر به شهری که هیچ وقت پیشرفت هایش تمامی ندارند و هیچ وقت قرار نیست که دست از سر شکاندن رکوردهای مختلف با جاذبه های گردشگری متفاوت و خاصش بردارد ! امروز می خواهیم شما را با یکی از جدیدترین جاذبه های توریستی دبی که اتفاقا پرچمدار چرخ و فلک های دنیاست و به عنوان بزرگترین چرخ و فلک دنیا شناخته می شود ، آشنا کنیم . با ما در زیما سفر همراه باشید تا کمی با هم درباره چرخ و فلک دبی که به آن عین دبی می گویند ، صحبت کنیم ! مطمئن باشید که این چرخ و فلک یک چرخ و فلک عادی نیست و شما هم با آشنایی با آن و حقایق جالبی که درباره عین دبی وجود دارد ، شگفت زده می شوید .

 

عین دبی ، بزرگترین چرخ و فلک دنیا ، زیما سفر

 

درباره عین دبی

 

هرچه از جذابیت عین دبی بگوییم ، کم گفته ایم ! کابین های زیبایش ، ارتفاع زیادش ، چشم اندازی که دارد و خدماتی که در آن ارائه می شوند ، همه و همه باعث شده اند که عین دبی به یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی دبی تبدیل شود . این چرخ و فلک در دبی که بعد از 8 سال تلاش بی وقفه در اکتبر 2021 افتتاح شد ، یکی از آن جاذبه های گردشگری است که اگر از آن دیدن کنید ، بیشتر و بیشتر شیفته دبی و پیشرفت های خارق العاده اش می شوید . این چرخ و فلکی که درباره اش صحبت می کنیم ، با 250 متر ارتفاع به مرتفع ترین چرخ و فلک دنیا تبدیل شده است و این روزها نامش بر سر زبان ها افتاده است . یکی از موارد جالبی که درباره عین دبی وجود دارد ، این است که در کابین هایش یک سری اسکرین وجود دارد که در آن ها اطلاعات بناهایی که چشم اندازشان را از داخل کابین می بینید ، درج می شود و در نتیجه شما می توانید همراه با دیدن یک چشم انداز 260 درجه از داخل کابین ، اطلاعات مفیدی را نیز درباره جاذبه های توریستی دبی به دست بیاورید .

 

درباره عین دبی ، زیما سفر

 

حقایق جالب درباره عین دبی

 

عین دبی با 250 متر ارتفاع رکورد دیگر چرخ و فلک های بزرگ و معروف دنیا را شکانده است . جالب است که بدانید ، چرخ و فلک لاس وگاس 168 متر ارتفاع ، چرخ و فلک سنگاپور 165 متر ارتفاع ، چرخ و فلک ستاره نانچانگ چین 160 متر ارتفاع و چرخ و فلک معروف لندن 135 متر ارتفاع دارد و با این حساب می توان گفت که چرخ و فلک دبی با اختلاف زیادی به بلندترین چرخ و فلک دنیا تبدیل شده است . برای اینکه بهتر بتوانید بزرگی چرخ و فلک دبی را تصور کنید ، باید به شما بگوییم که طول هر پره چرخ و فلک دبی بلندتر از طول یک زمین فوتبال حرفه ای است . یک نکته بسیار عجیب دیگر درباره چرخ و فلک دبی این است که میزان فولادی که در ساخت آن استفاده شده ، حدود 9000 تن بوده است و این یعنی مقدار فولاد عین دبی حدود 25 درصد بیشتر از مقدار فولادی است که برج ایفل را با آن ساخته اند !

 

حقایق جالب درباره عین دبی ، زیما سفر

 

درباره کابین های عین دبی

 

شما بسته به کابینی که برای سوار شدن در عین دبی انتخاب می کنید و به نسبت بلیط و پکیجی که برای چرخ و فلک دبی خریداری می کنید ، تجربه متفاوتی را از این چرخ و فلک سواری در دبی کسب می کنید . هرچند همه کابین های چرخ و فلک دبی تکنولوژی بالایی دارند و هر چند همه آن ها زیبا هستند ، اما به هر حال خدماتی که در کابین های مختلف ارائه می شود ، بسته به بلیطی که برای آن ها فروخته می شود ، متفاوت است . ماجرا از این قرار است که شما می توانید بلیط عین دبی را برای کابین های مشترک تهیه کنید که در این صورت قیمت آن برای هر بزرگسال 130 درهم و برای هر کودک 3 تا 12 ساله 100 درهم خواهد بود . البته اگر به دنبال خدمات لوکس تری باشید ، می توانید با پرداخت 380 درهم سوار کابین های پریمیوم مشترک عین دبی شوید و سرویس بهتری را در حین چرخش چرخ و فلک دبی دریافت کنید . ضمنا این امکان هم برای توریست ها فراهم شده که با پرداخت 775 درهم یک کابین را برای خودشان به صورت شخصی و اختصاصی اجاره کنند . این را هم بگوییم که یک پکیج 4700 درهمی نیز برای اجاره کابین شخصی وجود دارد که خدمات بسیار لوکسی در آن ارائه می شود .

 

درباره کابین های عین دبی ، زیما سفر

 

اطلاعات مهم درباره عین دبی

 

عین دبی یا همان چرخ و فلک دبی در روزهای چهارشنبه تا یکشنبه از ساعت 2 ظهر تا 10 شب و در روزهای دوشنبه از ساعت 12 ظهر تا 8 شب باز است و در روزهای سه شنبه تعطیل است . نکته دیگری که باید بدانید ، این است که نزدیکترین ایستگاه تراموا به عین دبی ، ایستگاه به نام جمیرا بیچ یا ساحل جمیرا است و نزدیک ترین ایستگاه مترو به آن ، ایستگاه دی ام سی سی (DMCC) نام دارد . در نتیجه شما می توانید به کمک تراموا یا مترو به راحتی به عین دبی دسترسی پیدا کنید . در آخر این را هم باید بگوییم که قیمت هایی که به عنوان قیمت بلیط چرخ و فلک دبی در این مطلب ذکر کردیم ، شروع قیمت هستند و در نتیجه ممکن است که برای ارائه خدمات اضافی از شما مبلغ بیشتری درخواست شود . پس حتما در زمان خرید بلیط عین دبی به این موضوع دقت کنید و دقیقا بپرسید که در ازای خرید هر پکیج و هر بلیط در چرخ و فلک دبی به شما چه خدماتی ارائه می شود . برای رزرو تور ارزان دبی می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید .

 

اطلاعات مهم درباره عین دبی ، زیما سفر

 

۰۱ خرداد ۱۴۰۱

نظرات کاربران