۰۲۱۷۴۶۳۴
راهنمای سفر و تور استانبول - بخش سوم

راهنمای سفر و تور استانبول - بخش سوم

در ادامه مقالات قبلی در این مطلب هم با همراه باشید تا راهنمایی های بیشتری در مورد سفر و تور استانبول  برای شما بازگو کنیم.

 تبدیل ارز در استانبول

واحد پول ترکیه لیره ترکیه (TL) است. گردشگران  تور استانبول  می توانند ارز خود را در مکان های توریستی محبوب مانند سلطان احمد، بازار بزرگ، اطراف میدان تاکسیم و ایستیکال کادسی و غیره به لیره تبدیل کنند.

بهترین نرخ تبدیل را در بازار بزرگ خواهید یافت، اما در کل تفاوت ها ناچیز است. نرخ تبدیل در فرودگاه مناسب نیست پس اگر به مقداری لیره برای رسیدن به مرکز شهر نیاز دارید، فقط مقدار کمی از ارز خود را در فرودگاه تبدیل کنید.

به جای مبادله ارز، بسیاری از گردشگران از دستگاه خودپرداز لیره دریافت می کنند. این چیزی است که ما نیز انجام دادیم. این نه تنها سریعترین و راحت ترین راه برای دریافت لیره است، بلکه دستگاه های خودپرداز همچنین بهترین نرخ تبدیل را ارائه می دهند.

در استانبول، از جمله فرودگاه، تعداد زیادی از دستگاه های خودپرداز وجود دارد. بسته به اینکه از کدام یک از آنها استفاده می کنید، بانک شما ممکن است یک هزینه پردازش را بر روی هر تراکنش اعمال کند. قبل از سفر باید این موضوع را از بانک خود بپرسید. شما همچنین باید کارت خود را برای استفاده در خارج از کشور نیز فعال کنید. من این کار را انجام دادم.

در کنار کارت ATM شما، من پیشنهاد برای گردشگران  تور استانبول  این است که یک کارت نقدی یا اعتباری نیز به همراه داشته باشید که در صورتیکه دستگاه کارت ATM شما را رد کرد از آنها استفاده کنید. شما هرگز نمی دانید که چه اتفاقی ممکن است رخ دهد پس همیشه یک برنامه پشتیبان داشته باشید.

در استانبول چه مکانی را برای اقامت انتخاب کنید

ما بر اساس تجربه سفر خود متوجه شدیم که دو گزینه مناسب برای اقامت در استانبول برای افرادی که اولین سفر خود را تجربه می کنند وجود دارد - Sultanahmet و Beyoğlu.

منطقه سلطان احمد

منطقه Sultanahmet مکانی است که بیشتر جاذبه های توریستی در آن وجود دارد. اگر از استانبول دیدن می کنید تا جنبه های تاریخی آن را کاوش کنید، هیچ جایی بهتر از منطقه سلطان احمد برای اقامت شما وجود ندارد.

وقتی ما از استانبول دیدن کردیم، در یک هتل شیک در نزدیکی مسجد آبی که تحت عنوان خانه عتیقه شناخته می شود، اقامت کردیم. متاسفانه، این هتل از زمانی که ما آخرین بار در آن اقامت داشتیم تغییراتی کرده و نام آن نیز به هتل Dos Hermanos تغییر کرده است. موقعیت آن ایده آل است - در حدود یک پیاده روی 10-15 دقیقه ای از جاذبه های تاریخی مانند مسجد ایاصوفیه و مخزن باسیلیکا - اما من نمی توانم جای بهتر دیگری را به شما پیشنهاد کنم.

گردشگران می توانند سایت های زیر را برای یافتن هتل های موجود در منطقه Sultanahmet جستجو کنید: AirBnB | Booking.com | Agoda. اگر برای اولین بار از AirBnB استفاده می کنید

منطقه بی اوغلو

اگر بخواهید بیشتر از بخش های معاصر استانبول دیدن کنید ولی در عین حال در نزدیکی منطقه سلطان احمد نیز باشید، در اینصورت منطقه بی اغلو در اطراف میدان تکسیم ممکن است بهترین انتخاب برای شما باشد.

این منطقه میزبان خیابان محبوب برای خرید در Istiklal Caddesi (خیابان مستقل) و همچنین تعدادی کافه و کلوب شبانه است. این فقط یک ایستگاه تراموا با منطقه سلطان احمد فاصله دارد که آن را به مکانی ایده آل برای مسافرانی که برای اولین بار به استانبول سفر می کنند تبدیل می کند.

گردشگران  تور استانبول  می توانند سایت های زیر را برای یافتن هتل های موجود در اطراف میدان تکسیم جستجو کنید: AirBnB | Booking.com | Agoda. میتوانید از AirBnB برای رزرو هتل استفاده کنید.

در نزدیکی فرودگاه آتاتورک

اگر پرواز شما صبح زود در فرودگاه آتاتورک خواهد نشست و می خواهید در نزدیکی فرودگاه اقامت کنید، بهترین گزینه هتل کوک می باشد. این هتل در فاصله 10-15 دقیقه با تاکسی از فرودگاه قرار دارد و در این منطقه تعداد زیادی مغازه و رستوران نیز وجود دارند.

ما برای یک شب در این هتل اقامت داشتیم، زمانی که می خواستیم صبح زود به شهر ازمیر برویم. از طریق لینک های Booking.com یا Agoda شما می توانید یک اتاق در این هتل رزرو کنید.

آژانس گردشگری و مسافرتی زیما سفر پارس ارایه کننده بهترین تور استانبول می باشد. با  تور استانبول ارزان  و  تور لحظه آخری استانبول  زیما سفر پارس می توانید از این شهر زیبا دیدن کنید.

مقالات قبلی ما را در ارتباط با سفر و تور استانبول بخوانید.

راهنمای سفر و تور استانبول (بخش اول)

راهنمای سفر و تور استانبول (بخش دوم)

 

 

۱۷ تیر ۱۳۹۷