۰۲۱۷۴۶۳۴
اقامت در کدام محله استانبول بهتر است؟

اقامت در کدام محله استانبول بهتر است؟

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

 اقامت در کدام محله استانبول بهتر است؟

 

انتخاب محله مناسب برای اقامت در تور استانبول کار دشواری است! دلیلش هم مشخص است! هر کدام از منطقه های استانبول جذابیت خاص خودش را دارد و آنقدر هتل های متنوعی در آن ساخته شده است که شاید هر مسافری در انتخاب هتل مناسب در  تور ارزان استانبول  و بهترین منطقه اقامت در استانبول سردرگم شود.

یکی از پرتکرارترین سوالات مسافران آفر تور استانبول در مورد سفر به استانبول این است که بهتر است در مناطق مدرن استانبول اقامت کنیم و یا در مناطق باستانی تر آن؟ حقیقت این است که هر کدام از مناطق استانبول خوبی ها و بدی های خاص خودش را دارد و شما باید با آگاهی کامل از مزیت ها و معایب هر کدام از مناطق استانبول، بهترین منطقه را برای اقامت خود انتخاب کنید.

 

 

 

اطلاعات اولیه در مورد مناطق بی اوغلو، سلطان احمد و بسفروس

 

منطقه بی اوغلو شلوغ ترین و پرهیاهوترین و البته توریستی ترین بخش شهر استانبول است.

منطقه سلطان احمد نزدیک به اصلی ترین  جاذبه های گردشگری استانبول  است.

منطقه بسفروس بسیار زیبا و شیک و پیک و البته گران است!

در ادامه به تفصیل مزایا و معایب هر کدام از مناطق تور استانبول را بیان می کنیم تا انتخاب و رزرو بهترین هتل در استانبول در بهترین منطقه استانبول برایتان راحت تر شود.

 اقامت در هتل های شهر قدیمی استانبول: مناطق سلطان احمد، سیرکجی، امینونو، بایزید (بهترین مناطق برای بازدید از جاذبه های گردشگری و مناسب برای اقامت خانواده ها)

منطقه سلطان احمد در نزدیکی مهمترنی اماکن دیدنی استانبول نظیر مسجد آبی، ایاصوفیه، کاخ توپکاپی و بازار بزرگ استانبول واقع شده است. شما با اقامت در منطقه سلطان احمد می توانید با پای پیاده به این جاذبه های گردشگری استانبول دسترسی پیدا کنید.

مزایای اقامت در منطقه سلطان احمد: این منطقه هیچ ترافیکی ندارد و آرامش و امنیت در خیابان های آن موج می زند. هتل های این منطقه نزدیک به جاذبه های توریستی استانبول هستند و از طرفی شما با اقامت در این منطقه می توانید به راحتی با تراموا به بخش مدرن استانبول دسترسی پیدا کنید.

معایب اقامت در منطقه سلطان احمد: تنها عیب منطقه سلطان احمد این است که در آن هیچ زندگی شبانه ای جریان ندارد. بعد از ساعت 11 شب همه خیابان های این منطقه تاریک و خالی از توریست می شوند و کمی فضای سوت و کوری دارد.

 

 

 

 اقامت در هتل های منطقه بی اوغلو: مناطق تکسیم، گالاتا، سیهانگیر، کاراکوی (بهترین منطقه برای تفریح و تجربه زندگی شبانه)

منطقه بی اوغلو در نزدیکی خیابان استقلال، برج گالاتا، میدان تکسیم و کاخ دلمه باغچه واقع شده است. یک سری محله های شیک و جذاب مثل سیهانگیر و گالاتا نیز در حوالی منطقه بی اوغلو قرار گرفته اند که یک عالمه کافه زیبا در آن ها ساخته شده است.

خیابان استقلال یکی از مشهورترین خیابان های تور استانبول است و 24 ساعت شبانه روز سرزنده و پرهیاهو است و برای تفریح بهترین منطقه استانبول محسوب می شود. بعضی از بهترین مراکز خرید استانبول در نزدیکی میدان تکسیم واقع شده اند و شما به راحتی با سوار شدن در قطار مترو می توانید به آن ها دسترسی پیدا کنید. البته اگر قصد اقامت در منطقه بی اوغلو را دارید، این نکته را در نظر داشته باشید که این منطقه اصلا منطقه آرامی نیست و اگر به دنبال آرامش هستید، بهتر است که هتل هایی را برای اقامت انتخاب کنید که حداقل چند خیابان از خیابان استقلال فاصله داشته باشند.

 

 

 

مزایای منطقه بی اوغلو: این منطقه قلب تپنده شهر استانبول است و در نزدیکی شهر قدیمی استانبول و بسفروس واقع شده است. این منطقه پر از گالری هنری، سینما، کافه و رستوران است و از این نظر هیچ کم و کاستی ندارد.

معایب منطقه بی اوغلو: میدان تکسیم و محله های اطرافش در روزهای آخر هفته همیشه شلوغ و پرترافیک است و به همین دلیل ممکن است که صدا و هیاهوی آدم ها و ماشین ها کمی اذیتتان کند. به خاطر شلوغ بودن این منطقه می توان گفت که به نسبت شهر قدیمی استانبول کمی امنیت کمتری دارد و در زمان تردد در آن باید بیشتر حواستان به کیف و وسایلتان باشد.

 مناطق اطراف بسفروس: مناطق بشیکتاش، اورتاکوی، ببک (بهترین چشم انداز استانبول)

اگر دوست دارید که هتلتان در استانبول چشم انداز زیبایی داشته باشد، می توانید هتل های مناطق اطراف بسفروس را برای اقامت انتخاب کنید. به طور کلی می توان گفت که هتل های این نواحی به نسبت دیگر  هتل های استانبول  گران تر هستند.

مزایای مناطق اطراف بسفروس: این مناطق مناظر بسیار جذابی دارند و علاوه بر این کیفیت زندگی و اقامت در آن ها به نسبت دیگر مناطق استانبول بالاتر است. چراکه بهترین رستوران های استانبول و بهترین کافه های آن در این مناطق واقع شده اند.

معایب مناطق اطراف بسفروس: هتل های این مناطق گران هستند و کمی از جاذبه های گردشگری استانبول دور هستند و تردد بین این منطقه تا سلطان احمد به خاطر ترافیک سنگین زمان زیادی می طلبد. خیابان های این منطقه به شدت شلوغ هستند و به همین دلیل تردد در اطراف آن ها سخت خواهد بود.

 

 

 

به هرحال همان طور که دیدید هر کدام از مناطق استانبول ویژگی های خاص خودشان را دارند. بعضی از آن ها سرزنده، بعضی از آن ها زیبا و بعضی از آن ها آرام و امن هستند. در نهایت این شما هستید که می توانید بنا بر ویژگی های شخصیتی و خواسته های قلبیتان، منطقه منتخب خود را برای اقامت در تور لحظه آخری استانبول انتخاب کنید. از طرفی شما در هر کدام از مناطق استانبول که اقامت داشته باشید، می توانید با وسایل حمل و نقل عمومی نظیر تراموا، تاکسی و مترو بین این مناطق تردد کنید و از همه  جاذبه های توریستی استانبول  دیدن کنید. همکاران ما نیز در  آژانس مسافرتی زیما سفر  به شما کمک می کنند که بهترین انتخاب را داشته باشید و بهترین  هتل های استانبول  را با بهترین قیمت رزرو کنید.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

نظرات کاربران