۰۲۱۷۴۶۳۴
معرفی ببک استانبول

معرفی ببک استانبول

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

ببک یکی از خاص ترین و جذاب ترین محله های استانبول است و جایی ست که قشر ثروتمند استانبول علاقه زیادی به گذراندن وقت در آن دارند. محله ببک استانبول که در بخش اروپایی استانبول و درست در ساحل تنگه بسفر واقع شده است، یکی از دیدنی ترین محله های استانبول محسوب می شود. این محله ابهت و جذابیت مناطق همسایه اش مثل مناطق امیرگان، تارابیا و ایستینیه را دارد، اما با این تفاوت که زندگی در محله ببک استانبول بیشتر جریان دارد. این محله به قدری منطقه خاص و منحصر به فردی است که هر کسی باید در تور استانبول از آن بازدید کند و آخر هفته ها ماشین های گرانقیمتی که از خیابان های ببک عبور می کنند و مردم شیکی که در حال خوردن غذا در رستوران های جذاب ببک هستند را از نزدیک ببیند و بعد هم به نظاره ماهیگیران قدیمی که در این منطقه کارشان را انجام می دهند، بنشیند. اما این همه ماجرا نیست! محله ببک جذابیت های بیشتری دارد و می توانیم این را با خیال جمع بگوییم که شما هم در تور استانبول شیفته محله ببک استانبول خواهید شد. اما چرا؟ با زیما سفر همراه باشید تا شما را بیشتر با محله ببک استانبول آشنا کنیم.

 

 

ببک به چه معناست؟

 

اول از همه بهتر است این را بدانیم که کلمه "ببک" به چه معناست؟ ببک در زبان ترکی با کلمه "baby" در زبان انگلیسی (بچه به زبان فارسی) مترادف است. این طور می گویند که به این خاطر نام این محله را ببک گذاشته اند که در کنار تنگه بسفر واقع شده است! حالا ربط نام ببک یا اصلا بچه با تنگه بسفر چیست؟ جالب است بدانید که مردم ترکیه به مردمک چشم، "بچه چشم" می گویند! در واقع آن ها محله ببک را به مردمک چشم آبراه بسفر تشبیه کرده بودند و به همین خاطر هم نام این محله را "ببک استانبول" گذاشته اند! چراکه فکر می کنند محله ببک استانبول که درست در ساحل تنگه بسفر قرار گرفته است، مثل مردمک چشم تنگه بسفر زیباست! به هر حال اگر شما هم از محله ببک استانبول دیدن کنید و زیبایی های و سرسبزی های بی نظیر آن را از نزدیک ببینید، به زیبایی و منحصر به فرد بودن این محله در استانبول ایمان می آورید. کافی است که کمی در محله ببک استانبول گشت بزنید و در ساحل تنگه بسفر قدم بزنید تا این تشبیه را بهتر درک کنید و شما هم به این نتیجه برسید که محله ببک استانبول مثل یک مردمک چشم زیباست!

 

 

بهترین رستوران های محله ببک استانبول کدام ها هستند؟

 

همان طور که گفته شد، محله ببک استانبول یکی از شیک ترین مناطق استانبول است و بعضی از بهترین و جذاب ترین رستوران ها و کافه های استانبول را در خود جای داده است. در این محله یک بستنی فروشی بسیار خاص وجود دارد که با نام بستنی فروشی مینی دون دورما شناخته می شود و به قدری بستنی هایش خوشمزه است که مردم استانبول از همه محله های استانبول به این منطقه می روند تا از بستنی های این بستنی فروشی بخورند. به همین خاطر هم همیشه جلوی بستنی فروشی مینی دون دورما در ببک استانبول یک صف بلند وجود دارد. به هر حال به شما توصیه می کنیم که اگر در تور استانبول گذرتان به محله ببک استانبول افتاد، حتما طعم یکی از بستنی های خوشمزه این محله را بچشید. یک شیرینی فروشی خیلی خوب هم در محله ببک استانبول وجود دارد که نام آن شیرینی فروشی بایلان است. اگر اهل شیرینی و شیرینی جات هستید و دوست دارید در محله ببک استانبول طعم واقعی شیرینی های استانبولی را بچشید، بهتر است که از این شیرینی فروشی نیز خرید کنید و طعم اصلی باقلوای ترکی را بچشید. آژانس هواپیمایی زیما سفر آفرهای ویژه استانبول را در کانال تلگرام میگذارد.

اگر هم خواستید یک صبحانه خوشمزه در محله ببک استانبول میل کنید و برای گشت و گذار در محله ببک استانبول انرژی لازم را کسب کنید، بهتر است که به کافه ببک قهوه (Bebek Kahve) و یا کافه ببک کورو قهوه سی (Bebek Koru Kahvesi) بروید. اما اگر اهل خوردن قهوه های ناب هستید و طعم قهوه برایتان خیلی اهمیت دارد، به کافه کاپ آف جوی (Cup of Joy) در محله ببک استانبول بروید و مطمئن باشید که شما هم عاشق طعم قهوه این کافه می شوید. نکته دیگر اینکه در محله ببک استانبول کافه های شبانه متعددی هم وجود دارد که شب ها خیلی شلوغ می شوند و حال و هوای خوبی برای گذراندن یک شب به یادماندنی دارند. پس با این اوصاف می توانیم بگوییم که محله ببک استانبول یکی از زیباترین، مفرح ترین و بهترین محله های استانبول برای تفریح، گشت و گذار و کافه گردی است. چه شما به دنبال قدم زدن در یک فضای ساحلی جذاب باشید، چه از کافه گردی و رستوران گردی خوشتان بیاید و چه دلتان بخواهد در یک محله لوکس در استانبول وقت گذرانی کنید، در هر صورت شیفته محله ببک استانبول می شوید.

 

 

چگونه می توانیم به محله ببک استانبول برویم؟

 

برای دسترسی به محله ببک استانبول کافی است که از تکسیم استانبول سوار اتوبوس های شماره 40، 40T یا 42T شوید و یا اینکه از محله کاباتاش استانبول سوار اتوبوس های شماره 22، 22RE یا 25E شوید.

 

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

نظرات کاربران