۰۲۱۷۴۶۳۴
جاذبه های تفریحی آنتالیا

جاذبه های تفریحی آنتالیا

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

شاید شما هم تعریف آنتالیا را شنیده باشید و به شما هم این را گفته باشند که آنتالیا بهترین شهر ترکیه برای تفریح است. شاید به گوش شما هم رسیده باشد که هیچ شهری در ترکیه به اندازه این شهر ساحلی برای تفریح مناسب نیست و این شهر به قدری جذاب است که هر کسی که به آن سفر می کند، ساعت و زمان را به دست فراموشی می سپارد و 24 ساعت شبانه روز را تفریح می کند. حالا اگر برایتان سوال پیش آمده که چه جاذبه های تفریحی در آنتالیا وجود دارد که تا این اندازه حال و هوای این شهر را شاد و مفرح کرده اند و یا اگر احیانا شما هم می خواهید امسال به جمع مسافران پروپا قرص این شهر ساحلی بپیوندید و دلتان می خواهد که قبل از سفر با اماکن تفریحی این شهر آشنا شوید، با زیما سفر همراه باشید.

جاذبه های تفریحی آنتالیا ، زیما سفر

چرا سفر به آنتالیا برای تفریح

اول از همه اجازه دهید این را بررسی کنیم که چرا آنتالیا به یکی از محبوب ترین شهرهای توریستی دنیا از نظر ایرانیان تبدیل شده است و چرا تا حرف از سفر خارجی می شود، اول از همه نام این شهر به میان می آید. جواب این سوال خیلی مشخص است. اول اینکه سفر به آنتالیا یکی از ارزان ترین سفرهای خارجی برای ما ایرانیان است و سفر به آن نه ویزا می خواهد و نه شرایط خاصی برای سفر به آن وجود دارد. این یعنی شما هر وقت اراده کنید، می توانید خیلی راحت و با یک بودجه نه چندان سنگین این سفر خارجی ارزان قیمت را به همراه همسفرانتان تجربه کنید. حالا از ارزانی و شرایط آسان سفر به این شهر جذاب که بگذریم، باید بگوییم که امکانات تفریحی این شهر ساحلی بسیار مدرن و پیشرفته هستند و در آن همه جور امکانات تفریحی وجود دارد که هم نظر خانواده ها را به خودشان جلب می کنند و هم نظر مجردها را. در واقع باید بگوییم که صنعت اول این شهر صنعت گردشگری است و مشخص است که مسئولین آن همه تلاششان را کرده اند که این شهر به عنوان یکی از معروف ترین مقاصد گردشگری ترکیه از هر نظر از نگاه توریستان مقصد گردشگری ایده آلی باشد.

چرا سفر به آنتالیا برای تفریح ، زیما سفر

انواع تفریحات در آنتالیا

حالا اگر شما هم متقاعد شده اید که سفر به آنتالیا یکی از جذاب ترین و بهترین سفرهای تفریحی است که می توانید داشته باشید، بد نیست که نگاهی به تفریحات آنتالیا بیندازیم و ببینیم که چه جور امکانات تفریحی در این شهر وجود دارد که تا این اندازه آنتالیا را نزد مسافران محبوب کرده است. البته این را باید بگوییم که پاسخ دادن به این سوال کار خیلی سختی است و به قدری تنوع اماکن تفریحی آنتالیا زیاد است که بهتر است این سوال را مطرح کنیم که این شهر چه امکانات تفریحی ندارد؟ در واقع به قدری امکانات تفریحی آنتالیا گسترده هستند که هر کسی را جذب خودش می کند. در این شهر هرگونه امکانات تفریحی که مد نظرتان باشد، وجود دارد. در این شهر هم سواحل و پلاژهای زیبا وجود دارد، هم شهربازی ها و پارک های آبی بی نظیری دارد، هم جاذبه های طبیعی شگفت انگیزی برای طبیعت گردی دارد و هم این که انواع و اقسام مراکز تفریحی و رستوران ها و کافه ها در آن برای تفریح و شب نشینی ساخته شده است. از همه جالب تر اینکه خیلی از هتل های آنتالیا همه جور امکانات تفریحی را در خود جای داده اند و هر کدام از هتل های لوکس آن به اندازه یک شهر بزرگ امکانات تفریحی دارند. برای اینکه بیشتر با جاذبه های تفریحی آنتالیا آشنا شوید، در ادامه یک سری از آن ها را به شما معرفی می کنیم.

انواع تفریحات در آنتالیا ، زیما سفر

سواحل و پلاژهای آنتالیا

آنتالیا یک استان بزرگ است و در هر گوشه و هر منطقه از آن سواحل بسیار زیبایی وجود دارد. این یعنی هتل شما در هر منطقه ای که باشد، مطمئنا سواحل و پلاژهای بسیار خوبی را می توانید در نزدیکی هتل خود پیدا کنید. البته این را هم بگوییم که خیلی از هتل ها یک محوطه ساحل شخصی دارند که استفاده از آن ها مختص به مهمانان همان هتل است. این یعنی اگر در امکانات هتل مورد نظرتان درج شده باشد که ساحل اختصاصی دارد، عملا از رفتن به سواحل و پلاژهای عمومی بی نیاز می شوید. اما به هر حال خوب است این را بدانید که سواحلی مثل ساحل نور، ساحل ماسه های طلایی، ساحل کنیالتی، ساحل پاترا، ساحل فاسلیس، ساحل کمر و ساحل بلک و همین طور پلاژهایی مثل پلاژ کلئوپاترا، پلاژ اینجه کوم، پلاژ دئو، پلاژ اولاش، پلاژ سورقون، کورو پلاژ و پلاژ لارا از بهترین سواحل و پلاژهای آنتالیا محسوب می شوند.

 سواحل و پلاژهای آنتالیا ، زیما سفر

جاذبه های طبیعی آنتالیا برای تفریح

جذابیت آنتالیا به این است که جدای از اینکه سواحل بسیار زیبایی دارد، طبیعت آن نیز بسیار خاص و قابل توجه است. با این حساب اگر شما و همسفرانتان هم اهل طبیعت گردی باشید و از گشت و گذار در طبیعت خوشتان بیاید، مطمئنا نظر شما هم به جاذبه های طبیعی آنتالیا مثل آبشار دودن، آبشار ماناوگات و همین طور پارک ملی آنتالیا و پارک ملی کاراتپه که طبیعت سحرآمیزی دارند، جلب می شود. البته نکته ای که باید به شما بگوییم، این است که به قدری اماکن تفریحی متعددی در این شهر وجود دارد و به قدری هتل های لوکس آن فول امکانات هستند که عملا بیشتر توریستان وقتی برای گشت و گذار در طبیعت زیبای این مقصد گردشگری پیدا نمی کنند. اما به هر حال اگر شما به طبیعت علاقه دارید، بهتر است که حداقل یک روز را به بازدید از یک سری از این جاذبه های طبیعی اختصاص دهید.

جاذبه های طبیعی آنتالیا برای تفریح ، زیما سفر

شهربازی ها و پارک های آبی آنتالیا

شاید بتوان گفت که جذاب ترین اماکن تفریحی آنتالیا جاهایی مثل شهربازی ها و پارک های آبی آن هستند. مثلا یک پارک آبی به نام لند آو لجندز در آنتالیا وجود دارد که آن را می توانید در منطقه بلک پیدا کنید. این پارک آبی یکی از هیجان انگیزترین اماکن تفریحی ترکیه است و مسلما شما هم با نگاه به تصاویر آن مشتاق تفریح در آن می شوید. البته این پارک آبی تنها پارک آبی آنتالیا نیست و به جز آن مراکز تفریحی دیگری مثل پارک آبی آکوالند نیز در این شهر وجود دارد. از طرفی یک سری شهربازی هیجان انگیز در آنتالیا وجود دارد که از میان همه آن ها شهربازی اکتور لونا پارک از بقیه محبوب تر شده است. البته پارک ژوراسیک آنتالیا که با نام پارک دایناسورها نیز شناخته می شود نیز یکی دیگر از جالب ترین جاذبه های تفریحی آنتالیا است. از همه جالب تر اینکه در این شهر ساحلی یک پارک برفی نیز وجود دارد که مسلما تفریح در آن در یک تابستان گرم و آفتابی تجربه دلچسبی است. از همه این ها که بگذریم، بر خلاف تصور عموم توریستان امکانات تفریحی مختلفی هم در آنتالیا وجود دارد که برای سفر زمستانی به آنتالیا مناسب هستند. از جمله این امکانات می توان به پیست اسکی تاهتالی اشاره کرد که مسلما اسکی در آن می تواند شور و حال سفر زمستانی شما را چند برابر کند.

شهربازی ها و پارک های آبی آنتالیا ، زیما سفر

بهترین مناطق آنتالیا برای تفریح

احتمالا شما هم این را شنیده اید که در آنتالیا مناطق مختلفی وجود دارد. شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که کدامیک از مناطق آنتالیا برای تفریح بهتر هستند؟ در واقع این سوالی است که برای اکثر توریستان پیش می آید. به همین خاطر حالا که بحث تفریح در آنتالیا شد، بهتر است که جواب این سوال را هم به شما بدهیم. در آنتالیا چندین و چند منطقه وجود دارد که هر کدام از این مناطق برای یک نوع تفریح خاص مناسب هستند. مثلا منطقه بلک به خاطر زمین های گلف متعددی که در خود جای داده و از جمله آن ها می توان به مرکز گلف کرنلیا، کلاب گلف بلکا و کلاب ملی گلف آنتالیا اشاره کرد، شرایط بسیار خوبی برای تجربه بازی گلف و همین طور ورزش های دیگر دارد. درضمن این منطقه همان منطقه ای است که پارک آبی معروف لند آو لجندز در آن قرار گرفته است و در ضمن کافه ها و رستوران های متعددی هم دارد. از آن طرف منطقه کمر منطقه ای است که هم شهربازی ها و پارک های آبی جذابی دارد، هم سواحلش عالی هستند و هم شرایط مناسبی برای دوچرخه سواری، کوهنوردی، طبیعت گردی و همین طور تجربه ورزش های آبی دارد. در ضمن شهر فینیکه نیز که پر از درخت پرتقال است و طبیعت زیبایی هم دارد، برای گشت و گذار و همین طور دوچرخه سواری شرایط مناسبی دارد.

بهترین مناطق آنتالیا برای تفریح ، زیما سفر

بهترین فصل سال برای تفریح در آنتالیا

حالا که خوب با مراکز تفریحی آنتالیا آشنا شدید، وقتش رسیده که درباره این صحبت کنیم که چه زمانی بهترین فصل سال برای تفریح در آنتالیاست؟ همان طور که می دانید سفر به این شهر ساحلی بیشتر در فصل تابستان محبوبیت دارد و دلیلش هم مشخص است. دلیل این مساله این است که سفر به یک شهر ساحلی در زمانی می تواند تجربه جذاب تری باشد که دمای آب دریا در آن برای شنا کردن و تفریحات آبی مناسب باشد، هوا برای تفریح در پارک های آبی و شهربازی ها مساعد باشد و هوا برای آفتاب گرفتن و ریلکس کردن و انواع و اقسام تفریحات دیگر در شرایط ایده آلی قرار داشته باشد. البته این را هم بگوییم که در اواخر بهار و اوایل پاییز نیز امکان تجربه این تفریحات وجود دارد و از آنجایی که سفر به آنتالیا در این دو بازه زمانی به نسبت تابستان ارزانتر است و در کل این مقصد گردشگری در این دو بازه زمانی خلوت تر است و آرامش بیشتری دارد، بد نیست که شما هم در این ایام به ترکیه سفر کنید. البته مشخص است که سفر به آنتالیا در سه ماه تابستانی سال لطف بیشتری دارد. در ضمن اگر بیشتر گشت و گذار در آنتالیا برایتان اهمیت داشته باشد، این امکان هم برایتان وجود دارد که در فصل زمستان که فصل ارزانی است، راهی این شهر ساحلی در ترکیه شوید و در این حین از تفریحاتی مثل اسکی در پیست اسکی تاهتالی و یا تفریح در شهربازی ها و پارک های سرپوشیده این شهر نیز لذت ببرید. در آخر این را هم باید به شما یادآوری کنیم که انتخاب یک هتل خوب در آنتالیا می تواند به شما در تجربه هرچه بهتر این سفر کمک کند. چراکه همان طور که گفته شد خیلی از هتل های آنتالیا دارای امکانات تفریحی مجهز هستند و اقامت در آن هتل ها مساوی با تجربه همه آن تفریحات در کنار هم است و مسلم است که شما در چنین صورتی نیازی به بودجه اضافه ای برای تفریح در پارک آبی و استخر و حتی شهربازی نخواهید داشت. البته همه چیز بستگی به سلیقه شما دارد و این شما هستید که تعیین می کنید کدامیک از جاذبه های تفریحی آنتالیا که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم، برای شما جالب تر هستند و به خاطر کدامشان است که می خواهید به این شهر ساحلی در ترکیه سفر کنید و در نتیجه باید در کدام منطقه و کدام هتل اقامت کنید.

بهترین فصل سال برای تفریح در آنتالیا ، زیما سفر

۲۱ آبان ۱۳۹۹

نظرات کاربران