۰۲۱۷۴۶۳۴
رستوران های دبی

رستوران های دبی

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

همیشه از دبی در دنیا تعریف و تمجید شده است. شهری که همه چیز در آن در حد اعلاء است و همه امکانات در آن در بهترین حالت خودشان قرار دارند. شهری که بهترین هتل ها، بهترین اماکن تفریحی و بهترین رستوران ها و در کل بهترین همه چیز را در خود جای داده است. زیما سفر در این مطلب می خواهد بر روی موضوع رستوران های این شهر تمرکز کند و شما را با بهترین رستوران ها و بهترین کافه های این شهر آشنا کند، غذاهای خوشمزه آن را به شما معرفی کنیم و حتی درباره رستوران های ایرانی دبی و صد البته قیمت غذاها و خوراکی ها در این شهر صحبت کنیم. پس اگر شما هم به خوردن غذاهای خوشمزه و همین طور رستوران گردی علاقه دارید، با ما همراه باشید که یک عالمه اطلاعات جالب و مفید در این باره می خواهیم به شما ارائه کنیم.

رستوران های دبی ، زیما سفر

درباره رستوران ها و کافه های دبی

اولین نکته ای که باید درباره رستوران ها و کافه های دبی به شما بگوییم، این است که یک سری از بهترین رستوران ها و کافه های این شهر در هتل های لوکس آن قرار گرفته اند و یک سری هایشان هم که در سطح شهر قرار دارند، به این جهت به عنوان بهترین رستوران ها شناخته می شوند که هم دیزاین بسیار خاصی دارند و هم اینکه مشهورترین و کاربلدترین سرآشپزهای بین المللی دنیا در آن ها فعالیت می کنند و همه غذاهایی که در آن ها سرو می شوند و همین طور نوع سرویس دهی و در کل همه چیز در آن ها بی نظیر است. نکته دیگر اینکه بر خلاف تصور عموم در این شهر رستوران های ارزانی هم پیدا می شود و با این حساب نیازی نیست که با شنیدن اینکه بعضی از بهترین رستوران های دنیا در دبی واقع شده اند، هراسی به دلتان راه دهید و احساس کنید که شما هم حتما باید صورتحساب های سنگینی را بابت خوردن غذا در طول اقامت در این شهر بپردازید. هرچند اگر بتوانید به چنین رستوران های لوکسی بروید، مطمئنا از تصمیمتان پشیمان نمی شوید و حتما با چشیدن طعم بی نظیر غذاهای این رستوران های لوکس به این باور می رسید که کسب تجربه خوردن غذا در بعضی از لوکس ترین رستوران های جهان ارزش پرداخت این هزینه ها را هم دارد.

درباره رستوران ها و کافه های دبی ، زیما سفر

بهترین خوراکی های دبی

خوب است این را بدانید که فارغ از اینکه شما یک رستوران لوکس در این شهر را برای غذا خوردن انتخاب می کنید و یا به یک رستوران محلی و ارزان در دبی می روید، در هر صورت می توانید یک غذای خوشمزه و لذیذ را در تور دبی نوش جان کنید. نکته اینجاست که دبی شهری است که مهاجران زیادی دارد و در ضمن توریستان خارجی متعددی هم از کشورهای دنیا در طول سال از آن بازدید می کنند. با این حساب مشخص است که باید در رستوران های آن همه جور غذا و خوراکی سرو شود و مسلم است که غذاهای موجود در منوی رستوران های این شهر فقط محدود به غذاهای عربی نمی شود. این یعنی شما در طول اقامت در دبی می توانید طعم هر مدل غذایی از هر کشوری که مد نظرتان هست را امتحان کنید و از این بابت مطمئن باشید که طعم آن غذا دقیقا همان طعمی است که در رستوران های متعلق به همان کشور سرو می شود. البته این به شرطی است که شما هم رستوران های خوب دبی را برای غذا خوردن انتخاب کنید. در این میان یک توصیه هم به شما داریم و آن توصیه این است که تا جای ممکن در طول سفر به دبی غذاهای عربی را از رستوران های این شهر سفارش دهید تا هم با فرهنگ غذایی این شهر آشنا شوید و هم اینکه فرصت چشیدن خوشمزه ترین غذاهای عربی را با طعم اصیلشان از دست ندهید. اما سوال این است که خوشمزه ترین و بهترین غذاها و خوراکی های دبی کدام ها هستند و امتحان کردن کدام غذاهای عربی تجربه دلچسب تری است؟ اگر شما هم چنین سوالی دارید، باید به شما بگوییم که حتما در زمان اقامت در این شهر طعم غذاهایی مثل منوشه (پیتزای عربی)، المچبوس (چلو گوشت محلی)، بابا گانوش (خوراک بادمجان و ارده) و همین طور فلافل عربی را بچشید.

بهترین خوراکی های دبی ، زیما سفر

بهترین رستوران های دبی

حالا که در مورد خوشمزه ترین غذاهای دبی صحبت کردیم، این سوال پیش می آید که باید در کجا در دبی غذا بخوریم؟ اگر انتخاب شما خوردن غذا در یک رستوران لوکس در دبی باشد و بحث هزینه ها برایتان خیلی بحث مهمی نباشد، پیشنهاد ما به شما این است که یک راست به رستوران المنتها که در برج العرب واقع شده، بروید و مطمئن باشید که این رستوران حتما نظر شما را هم به خودش جلب می کند. البته رستوران المنتها تنها رستوران خوب این شهر نیست و به جز آن رستوران های لاکچری دیگری نیز در دبی وجود دارند که از جمله آن ها می توان به رستوران المهاره که مخصوص به سرو غذاهای دریایی است و آن هم در برج العرب واقع شده، اشاره کرد.  ضمنا رستوران ال پی ام که نام کامل تر آن رستوران لو پوتیت مزون است، یک رستوران فرانسوی بی نظیر در این شهر است که امتحان کردن غذاهای آن نیز در نوع خودش تجربه جالبی است. در معرفی بهترین رستوران های جزیره پالم دبی قطعا به هدف خود در انتخاب رستوران در دبی میرسید. رستوران ژاپنی تومو، کافه رستوران نایا، رستوران آپرونس اند همرز، رستوران لوکس تیترو، رستوران آرژانتینی لا پاریلا، رستوران مکزیکی لوکا، رستوران ام شریف، استیک هاوس سی فایر و رستوران ژاپنی زوما نیز از دیگر رستوران های برتر دبی هستند و غذاهای آن ها نیز عالی، خوش طعم، با کیفیت و بی نظیر هستند. اگر هم به نظرتان غذا خوردن در یک رستوران لاکچری یا هر رستوران دیگری تجربه آنچنان جالبی نیست، توصیه ما به شما این است که غذا خوردن در رستوران داینینگ این اسکای را امتحان کنید. همان طور که از نام این رستوران مشخص است، این رستوران به گونه ای طراحی شده است که شما با مراجعه به آن در آسمان ها غذا می خورید. می پرسید چگونه؟ باید به شما بگوییم که این رستوران به شکل یک میز طراحی شده است که با جرثقیل به ارتفاعات می رود و شما باید در ارتفاعات این شهر غذایتان را میل کنید و البته همزمان از چشم انداز معرکه شهر از آن بالا لذت ببرید. اگر هم فکر می کنید که خوردن غذا در چنین رستوران هایی با بودجه شما همخوانی ندارد، ما به شما خوردن غذا در رستوران های ارزان دبی را پیشنهاد می کنیم. از بهترین رستوران های ارزان این شهر می توان به رستوران لوگما که مخصوص سرو غذاهای خاورمیانه ای است، رستوران بو قطیر که مخصوص سرو غذاهای دریایی است و همین طور رستوران دهلی دربار که مخصوص غذاهای هندی است، اشاره کرد.

بهترین رستوران های دبی ، زیما سفر

بهترین رستوران های ایرانی دبی

اول از همه این را بگوییم که ما به شما رفتن به رستوران های ایرانی دبی را پیشنهاد نمی کنیم و توصیه مان به شما این است که به رستوران های عربی و یا بین المللی این شهر مراجعه کنید تا فرصت چشیدن طعم های جدید را کسب کنید. اما به هر حال اگر شما هم ترجیح می دهید که به جای غذاهایی مثل المچبوس و بابا گانوش همان غذاهای معروف مثل چلوکباب و فسنجون و ... را میل کنید، می توانید به یکی از رستوران های ایرانی دبی مثل رستوران شایان در منطقه دیره یا رستوران شبستان در منطقه دیره مراجعه کنید. گفتنی است که رستوران الاستاد اسپشیال کباب نیز یکی از بهترین رستوران های ایرانی ارزان در دبی است و مزیتی که دارد، این است که قیمت غذاها در آن به نسبت مناسب هستند.

بهترین رستوران های ایرانی دبی ، زیما سفر

بهترین کافه های دبی

همان طور که رستوران های متنوع و درجه یکی در دبی ساخته شده است، کافه های این شهر نیز بی نظیر هستند. اگر شما هم به خوردن قهوه یا هر نوع خوراکی دیگری علاقه داشته باشید و یا در کل اهل کافه گردی باشید، می توانید مطمئن باشید که کافی شاپ های دبی شما را هم غافلگیر می کنند. چراکه این کافه ها هم از نظر دکوراسیون و دیزاین، هم از نظر حال و هوا و هم از نظر کیفیت عالی هستند و هیچ ایرادی را نمی توان به آن ها گرفت. مثلا کافی شاپ نایت جار در منطقه القوز، کافه دی سام آف آس در مرکز تجاری برج السلام و کافه بون در پالم جمیرا جزء همین کافه ها و کافی شاپ هایی هستند که از آن ها تعریف می کنیم و مطمئنا شما هم از حال و هوای بی نظیرشان خوشتان خواهد آمد. ضمنا کافه تام اند سرگ نیز یکی از محبوب ترین کافه های این شهر است و آن هم حال و هوای جالبی دارد.

بهترین کافه های دبی ، زیما سفر

قیمت غذاها و خوراکی ها در دبی

حالا که این همه درباره خوراکی ها و غذاهای خوشمزه این شهر و همین طور بهترین رستوران ها و کافه های آن صحبت کردیم، وقتش رسیده که ببینیم رستوران گردی در دبی چقدر برایمان هزینه بر می دارد و اصلا قیمت غذاها و خوراکی ها در دبی چقدر است. برای اینکه قیمت غذاها در این شهر بهتر دستتان بیاید، ما قیمت حدودی و میانگین چند غذا در این شهر را به شما می گوییم. نکته ای که باید مد نظر داشته باشید، این است که همه مواد اولیه غذایی که در امارات مصرف می شوند، وارداتی هستند و باطبع قیمت غذا در این کشور و علی الخصوص شهر دبی به نسبت گران است. نکته دیگر اینکه قیمت غذا در رستوران های لوکس این شهر گرانتر از رستوران های موجود در مراکز خرید آن هستند و شما می توانید بنا بر بودجه خودتان یک رستوران خوب و معقول در این شهر را برای غذا خوردن انتخاب کنید.

گفتنی است که قیمت ساندویچ در یک رستوران فست فودی در این شهر بین 25 تا 30 درهم است. اما قیمت غذا در یک رستوران بین المللی یا یک رستوران معمولی می تواند در حدود 60 تا 110 درهم برایتان هزینه بردار باشد. البته این را هم بگوییم که اگر شما غذاهای خیابانی و ارزان این شهر را انتخاب کنید، می توانید با حدود 5 درهم یک شاوارما ارزان و خوشمزه را نوش جان کنید. همچنین اگر غذاهای آماده موجود در سوپرمارکت های این شهر را میل کنید، می توانید با حدود 12 درهم یک مرغ سوخاری یا با 2 درهم یک مینی پیتزا را نوش جان کنید.

امیدواریم که با خواندن این مطلب به جواب سوالاتتان درباره رستوران های دبی و خورد و خوراک در این شهر رسیده باشید و حالا با ذهن آماده تر و آگاهی بیشتری راهی سفر به این شهر متفاوت و دوست داشتنی بشوید. راستی شما دوست دارید در طول اقامت در این شهر در یک رستوران خیلی لاکچری و شیک غذا بخورید یا ترجیح می دهید که در هزینه های سفر به این شهر صرفه جویی کنید و در یک رستوران ارزانتر غذایتان را میل کنید؟ در هر صورت به شما قول می دهیم که می توانید غذاهای خوشمزه و لذیذی را در طول اقامت در این شهر نوش جان کنید و در هر صورت از انتخابتان در زمان اقامت در تور دبی راضی باشید.

قیمت غذاها و خوراکی ها در دبی ، زیما سفر

۲۶ آبان ۱۳۹۹

نظرات کاربران