۰۲۱۷۴۶۳۴
رستوران های بانکوک

رستوران های بانکوک

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

هر کسی که به بانکوک سفر می کند، بعد از برگشت به خانه مدام از اغذیه فروشی ها و البته رستوران هایی تعریف می کند که در خیابان های شلوغ و پرهیاهوی این شهر قرار داشته اند و عطر غذاهایشان تا آن سر شهر می آمده است. آن ها معمولا معتقدند که غذاهای این شهر با همه غذاهای دنیا فرق دارند و خیلی ها می گویند که بعد از سفر هم طعم غذاهای تایلندی را تا چندین و چند ماه زیر زبانشان احساس می کنند. البته این را هم بگوییم که آن دسته از توریستانی شیفته طعم و مزه غذاهای بانکوک می شوند که در طول اقامت در این شهر جاهای درستی را برای غذا خوردن انتخاب کرده اند و دقیقا می دانسته اند که باید چه غذاهایی را در کجا میل کنند. برای اینکه شما هم از این مساله آگاه باشید و بتوانید رستوران گردی مطلوبی را در این شهر تجربه کنید، بهتر است که این مطلب از زیما سفر  را از دست ندهید.

رستوران های بانکوک ، زیما سفر  

درباره رستوران ها و کافه های بانکوک

نکته ای که باید درباره رستوران گردی در بانکوک بدانید، این است که این شهر هم اغذیه فروشی های خیابانی متعددی دارد که در خیابان های شلوغی مثل خیابان خائوسان قرار گرفته اند و هم رستوران های جورواجوری در گوشه کنار خیابان های مهم آن ساخته شده اند.نکته دیگری که اتفاقا خبر خوبی هم برایتان است، این است که تا دلتان بخواهد غذای ارزان در بانکوک پیدا می شود و شما می توانید بهترین غذاها را با قیمت مناسبی در این شهر میل کنید. البته مسلم است که قیمت غذا رستوران به رستوران و جا به جا در این شهر متفاوت است. در ادامه مطلب ، کمی به این موضوع هم می پردازیم و درباره قیمت غذاها در بانکوک مفصل صحبت می کنیم. اما قبل از آن اجازه دهید ببینیم که بهترین خوراکی های بانکوک کدام ها هستند و اصلا چه غذاهایی در رستوران های این شهر سرو می شوند. راه کارهای علمی و آسان برای یک سفر ارزان به تایلند میتواند شما را در بهینه سازی هزینه ها کمک کند.

 درباره رستوران ها و کافه های بانکوک ، زیما سفر

بهترین خوراکی های بانکوک

شاید بتوان گفت که بانکوک بهترین شهر تایلند برای رستوران گردی و امتحان کردن طعم غذاهای سنتی تایلندی است. اما نکته اینجاست که تایلند غذاهای محلی گوناگونی دارد که بعضی هایشان اصلا با ذائقه ما ایرانیان جور در نمی آید و فقط کسانی باید طعم آن ها را امتحان کنند که واقعا کنجکاو باشند و اهل تجربه های جدید باشند. پس اگر احیانا شما هم سلیقه خاصی در خوردن غذا دارید و فکر می کنید که امتحان کردن هر غذایی برایتان تجربه جالبی نیست، بهتر است که غذاهایی که در ادامه به شما معرفی می کنیم را در زمان اقامت در این شهر میل کنید. سالاد پاپایا یکی از این خوراکی های خوشمزه است که معمولا همه از طعم آن خوششان می آید. البته توصیه ما به شما این است که در صورتی این غذا را امتحان کنید که نظرتان این باشد که ترکیب طعم های شکر، تمبر هندی و سس ماهی می تواند مزه جالبی را خلق کند. ضمنا نودل سرخ شده هم یکی از آن غذاهایی است که شما می توانید آن را با طعم و مزه عالی هم در رستوران های لوکس بانکوک و هم در اغذیه فروشی های خیابانی آن میل کنید. گذشته از این ها، سوپ نودل هم یکی از آن غذاهای محبوب بانکوک است که معمولا با ذائقه ایرانیان جور در می آید. البته این شهر سوپ های دیگری هم دارد که یکی از آن ها سوپ مرغ نارگیل است، رنگ سفیدی دارد و کمی طعم و مزه خاصی دارد و این به شما بستگی دارد که دوست دارید طعم متفاوت آن را امتحان کنید یا خیر. اگر احیانا از طعم شیر نارگیل خوشتان می آید و از طعم سوپ مرغ نارگیل هم خوشتان آمد، حتما یکی دیگر از غذاهای سنتی تایلند به نام ماسالامان کری را هم امتحان کنید. این غذای محلی که در مورد آن صحبت می کنیم، غذای خوشمزه ای است که برای تهیه آن سیب زمینی تنوری، پیاز و شیر نارگیل با هم طبخ می شوند. حالا سوال این است که این غذاها را باید در کجا میل کنید تا بتوانید طعم اصیل غذاهای سنتی تایلندی را درک کنید و طعم غذاها را به خوشمزه ترین حالت ممکن امتحان کنید. اینجاست که باید شما را با بهترین رستوران های تایلند در بانکوک آشنا کنیم.

بهترین خوراکی های بانکوک ، زیما سفر

بهترین رستوران های بانکوک

همان طور که می توانید حدسش را بزنید در شهری مثل بانکوک که این همه مردمش به غذا خوردن اهمیت می دهند و این همه هم توریست دارد، رستوران های مختلفی ساخته شده اند که باطبع یک سری هایشان خوب و یک سری هایشان به نسبت ضعیف تر هستند. به همین خاطر بهتر است که در زمان اقامت در این شهر به این رستوران هایی که در این قسمت به شما معرفی می کنیم، مراجعه کنید. البته این را هم بگوییم که رستوران هایی که در ادامه معرفی می کنیم، همه مخصوص به سرو غذاهای سنتی نیستند و غذاهای بین المللی هم در بعضی از آن ها سرو می شود. رستوران بنیهانا که مخصوص به سرو غذاهای ژاپنی و در کل غذاهای آسیایی است، یکی از این رستوران هاست. پس اگر شما هم همیشه برایتان جالب بوده که ببینید مردم ژاپن چه جور غذاهایی را می خورند و طعم واقعی سوشی چگونه است، باید یک سر به این رستوران بزنید. در ضمن خانه استیک نامی تپاناکی که در آن استیک های خوشمزه سرو می شود، رستوران یائو که یک رستوران چینی معروف در بانکوک است و همین طور رستوران فرانسوی لو نوغماندی، رستوران هندی باوارچی و رستوران هندی اکبر از دیگر رستوران های معروف بانکوک در سرو غذاهای کشورهای دیگر به حساب می آیند. البته اگر از این رستوران ها بگذریم، می بینیم که رستوران های خوب زیادی در این شهر وجود دارد که مخصوص به سرو غذاهای سنتی تایلندی هستند و شما باید برای امتحان کردن غذاهایی که به شما معرفی کردیم، باید به این رستوران ها مراجعه کنید. مثلا رستوران تارا تونگ و رستوران لابی لانژ از جمله این رستوران ها هستند که هم در سرو غذاهای تایلندی و هم در سرو غذاهای گیاهی برای گیاهخواران معروف شده اند. رستوران لدو هم یکی دیگر از بهترین رستوران های بانکوک برای سرو غذاهای تایلندی است. گفتنی است که رستوران های مجلل و درجه یک متعددی هم در این شهر ساخته شده اند که یکی از بهترین هایشان رستوران مزالونا در هتل لبوا است و مراجعه به آن برای کسانی مناسب است که می خواهند یک شب خاص را در این شهر تجربه کنند و البته قیمت غذاها هم برایشان اهمیتی ندارد. علاوه بر این، رستوران ایت می نیز یکی دیگر از رستوران های لوکس بانکوک است که خوردن غذا در آن هم می تواند تجربه جالبی باشد.

 بهترین رستوران های بانکوک ، زیما سفر

بهترین رستوران های ایرانی بانکوک

اگر فکر می کنید که اصلا دلتان نمی خواهد که طعم غذاهای تایلندی و یا هر کشور دیگری را در زمان اقامت در بانکوک بچشید و ترجیح می دهید که غذاهای ایرانی را در این سفر میل کنید، برایتان خبر خوبی داریم. خبر خوبمان این است که در این شهر یک رستوران ایرانی خوب به نام رستوران ایرانی نور وجود دارد که شما می توانید برای غذا خوردن به آن مراجعه کنید. البته توصیه ما به شما این است که به جای رفتن به این رستوران، رستوران های دیگر را برای چشیدن طعم های جدید امتحان کنید. اما به هر حال انتخاب با شماست و اگر فکر می کنید که در کل چشیدن طعم و مزه های جدید برای شخص شما تجربه جالبی نیست، این رستوران همان جایی است که می تواند نظر شما را جلب کند و شما را راضی نگه دارد.

 بهترین رستوران های ایرانی بانکوک ، زیما سفر

بهترین کافه های بانکوک

همان طور که می دانید در بانکوک کافه های بسیار خوبی وجود دارد و از این نظر دست شما برای تفریح در آن بسیار باز است. گفتنی است که یکی از لوکس ترین کافه ها و بارهای بانکوک با نام رد اسکوئر روفتاپ شناخته می شود. البته این کافه ظاهر لوکسی دارد و مسلم است که قیمت نوشیدنی در آن کمی بالاست. پس اگر احیانا به دنبال کافه ارزانتر برای شب نشینی هستید، بهتر است که از رد اسکوئر روفتاپ صرفه نظر کنید و به جای آن به خیابان خائوسان بانکوک که معدن کافه های جورواجور است، بروید و یکی از آن کافه ها را برای وقت گذرانی انتخاب کنید. این را هم باید در نظر داشته باشید که جو و محیط کافه های مختلف در این شهر متفاوت است و این شما هستید که باید با توجه به جمع همسفرانتان یک کافه خوب را برای تفریح انتخاب کنید تا به همه خوش بگذرد. اما در کل نکته ای که باید بدانید، این است که خیابان خائوسان محبوب ترین خیابان بانکوک برای تفریحات شبانه است و بهتر است که شما هم برای کافه گردی به این خیابان مراجعه کنید تا حق انتخاب بیشتری برای انتخاب کافه داشته باشید و بتوانید یک شب خوب و فراموش نشدنی را در این شهر همراه با همسفرانتان و همین طور بقیه توریستان سپری کنید.

بهترین کافه های بانکوک ، زیما سفر

قیمت غذاها و خوراکی ها در بانکوک

حالا دیگر نوبتی هم باشد، نوبت این است که ببینیم رستوران گردی و کافه گردی در بانکوک چقدر برایمان هزینه بر می دارد. در واقع سوال این است که قیمت غذاها در بانکوک در چه محدوده ای قرار دارد. خوب است این را بدانید که قیمت یک غذای اصلی در یک رستوران متوسط در بانکوک بین 300 تا 400 بات است. حدودی قیمتی غذاها در فست فودهای بانکوک هم حدود 250 بات است. یعنی مثلا اگر شما یک همبرگر، یک سیب زمینی سرخ و یک نوشابه را از یکی از فست فودهای این شهر سفارش دهید، باید انتظار این را داشته باشید که صورتحسابتان چیزی حدود 250 بات بشود. البته همان طور که گفته شد، در بانکوک غذای خیلی ارزان هم پیدا می شود و شما می توانید با مراجعه به اغذیه فروشی های این شهر و خوردن غذاهای خیابانی آن با 30 تا 100 بات غذای آن روزتان را تهیه کنید. نکته دیگر اینکه قیمت غذا در رستوران های محلی بانکوک که ظاهر ساده تری دارند، به نسبت رستوران های لوکس تر ارزانتر است و شما می توانید رستوران های ارزان و خوبی را هم در این شهر برای غذا خوردن پیدا کنید. این را هم باید بدانید که طعم غذاهای خیابانی در این شهر بسیار خوب است و امتحان کردن آن ها می تواند تجربه جالبی باشد. البته بهتر است که اگر تصمیمتان به خوردن غذاهای خیابانی است، اغذیه فروشی هایی را برای غذا خوردن انتخاب کنید که به نسبت مشتریان بیشتری دارند و بهداشت به شکل بهتری در آن ها رعایت می شود.

با توجه به قیمت های گفته شده، کافی است که یک ضرب و جمع ساده کنید و ببینید که شما برای تعداد روزهایی که در این شهر اقامت دارید، تقریبا به چه بودجه ای برای رستوران گردی نیاز دارید. امیدواریم که حالا که این مطلب را خواندید و با بهترین غذاها، خوراکی ها، رستوران ها، کافه ها و همین طور قیمت غذاها در بانکوک آشنا شدید، بتوانید رستوران گردی حرفه ای تری را در این شهر تجربه کنید و به جواب سوالات کلیدی خود درباره رستوران گردی در این شهر رسیده باشید.

قیمت غذاها و خوراکی ها در بانکوک ، زیما سفر

۲۸ آبان ۱۳۹۹

نظرات کاربران