منو

زیباترین شهرهای خاورمیانه

زیباترین شهرهای خاورمیانه

 

زیباترین شهرهای خاورمیانه که از شهرهای اروپایی هم بهتر هستند!

 

وقتی صحبت از سفر خوب، هتل لوکس، رستوران های آنچنانی و یک مقصد جذاب گردشگری به میان می آید، اکثر مردم به شهرها و کشورهای اروپایی فکر می کنند. اما جالب است که بدانید در همین خاورمیانه خودمان هم شهرها و کشورهای بسیار زیبا و دیدنی وجود دارد که واقعا حیف است کسی در طول مدت زندگیش برای یک بار هم که شده، آن ها را از نزدیک نبیند. به هر حال اگر شما هم دوست دارید که به یکی از کشورهای نزدیک به ایران در حوزه خاورمیانه سفر کنید و برایتان سوال پیش آمده که زیباترین شهرهای خاورمیانه از دید توریستان کدام شهرها هستند، با ما همراه باشید تا شما را با زیباترین شهرهای خاورمیانه آشنا کنیم.

 

دبی- امارات متحده عربی

 

دبی یک شهر رویایی به تما معنا است. هر گوشه از دبی پر از شگفتی و پر از جاذبه گردشگری است و به قدری شهر زیبایی است که از آن با نام آرمان شهر یاد می کنند. بعضی از بلندترین برج ها و آسمان خراش های دنیا در دبی ساخته شده اند و از طرفی سواحل دبی، صحراهای دبی، مراکز خرید مدرن دبی، بازارهای سنتی و اماکن تفریحی دبی، همه و همه سرشار از جذابیت و شگفتی هستند. گذشته از همه این ها هتل های لوکس و رستوارن های شیکی که در دبی ساخته شده اند، باعث جذاب تر شدن تور دبی به عنوان مقصد توریستی شده اند و به خاطر وجود همه این هاست که دبی را به عنوان یکی از زیباترین شهرهای خاورمیانه می شناسند.

 

 

دوحه- قطر

 

دوحه به عنوان بزرگترین شهر و پایتخت قطر شناخته می شود و بعضی از زیباترین جاذبه های گردشگری قطر را در خود جای داده است. دوحه نیز مانند قطر پر از مراکز خرید مدرن و جاذبه های گردشگری دیدنی است و به همین خاطر هم هست که به عنوان یکی از زیباترین شهرهای خاورمیانه شناخته می شود. جالب است که بدانید خیلی از توریستانی که به قطر سفر می کنند، به خاطر شرکت در برنامه های تفریحی مربوط به بازی گلف، خرید از بازارهای سنتی دوحه و تجربه تفریحات هیجان انگیز و استراحت در سواحل زیبای دوحه راهی قطر می شوند.

 

 

پترا- اردن

 

پترا یکی دیگر از زیباترین شهرهای خاورمیانه است که در کشور دیدنی اردن واقع شده است. پترو یکی از زیباترین و تاریخی ترین شهرهای خاورمیانه نیز به حساب می آید و به همین خاطر است که می گویند سفر به پترا مساوی سفر در زمان است. پترا ساختمان های سنگی بسیار زیبایی دارد و همیشه از دید توریستانی که به تاریخ و معماری باستانی علاقه مندند، جذاب بوده است.

 

 

بیروت- لبنان

 

بیروت به عنوان پایتخت لبنان به خاطر تاریخ، فرهنگ منحصر به فرد و سنت های جالب مردمانش در جهان شناخته شده است. در این شهر اماکن دیدنی و تاریخی متعددی وجود دارد و در کنار آن بخش مدرن بیروت دارای سواحل بسیار زیبا، هتل های بسیار لاکچری و کافه ها و رستوران های جذابی است که همیشه نظر توریستان را به خودشان جلب کرده اند. به هر حال بیروت هم به عنوان یکی از زیباترین شهرهای خاورمیانه شناخته می شود و بازدید از آن برای هر کسی با تور بیروت هر روحیاتی تجربه جالبی است.

 

 

استانبول- ترکیه

 

استانبول با اینکه پایتخت ترکیه نیست، اما بزرگترین شهر ترکیه محسوب می شود. استانبول در دو قاره آسیا و اروپا واقع شده است و جاذبه های گردشگری متعددی را از مساجد زیبا گرفته تا موزه های دیدنی و کاخ های تماشایی را در خود جای داده است. از این ها گذشته، استانبول مراکز خرید متعددی هم دارد و به عنوان بهشت خرید خاورمیانه شناخته می شود. به همین دلیل هم تور استانبول  را به عنوان یکی از بهترین شهرهای خاورمیانه برای سفر می شناسند و از آن به عنوان یکی از زیباترین شهرهای خاورمیانه یاد می کنند.

 

 

قاهره- مصر

 

قاهره شهر زیبایی است که معماریش همیشه زبانزد همه بوده است و با تاریخ و فرهنگ باستانیش گره خورده است. قاهره یکی از زیباترین شهرهای خاورمیانه است و همیشه به خاطر ساختمان های ماقبل تاریخش مشهور بوده است. گذشته از همه این ها، قاهره برای خرید و تفریح نیز عالی است و به همین دلیل هم تا این اندازه محبوب است.

 

 

ابوظبی- امارات متحده عربی

 

ابوظبی یکی از زیباترین شهرهای خاورمیانه است و یکی از توریستی ترین شهرهای خاورمیانه نیز به حساب می آید . ابوظبی پر از هتل های لاکچری و رستوران های شیک است و جاذبه های گردشگری متعددی مثل مسجد شیخ زاید، پارک خلیفه و ... را در خود جای داده است. اصولا کسانی که به ابوظبی سفر می کنند، عاشق تاریخ شگفت انگیز، حال و هوای جذاب شهر و زیرساخت های مدرن این شهر زیبا و دیدنی می شوند.

 

 

ریاض- عربستان سعودی

 

ریاض پایتخت و بزرگترین شهر عربستان سعودی است. این شهر پهناور جاذبه های گردشگی و اماکن دیدنی متعددی را در خود جای داده است و به عنوان مرکز فرهنگی و تجاری عربستان سعودی شناخته می شود. جالب است که بدانید در ریاض سنت عربی با فرهنگ غربی به بهترین شکل ممکن آمیخته شده است و محبوب کسانی است که عاشق خرید، تاریخ، بولینگ، شترسواری و تفریحات هیجان انگیز هستند.

 

 

منامه- بحرین

 

بحرین یکی از زیباترین کشورهای خاورمیانه است و پایتختش بحرین هم به عنوان یکی از جذاب ترین شهرهای توریستی خاورمیانه شناخته می شود. منامه بزرگترین شهر بحرین است و از نظر تاریخی و فرهنگی بسیار غنی است. منامه طبیعت بسیار زیبایی هم دارد و معماری مدرن و جاذبه های گردشگری شگفت انگیزش همیشه برای توریستان جذاب بوده اند.

 

14 آبان 1398
ارسال نظر
سیروان 29 فروردين 1399 - 13:18
فک کنم ایرانم مال خاورمیانه باشه.باباحداقل یه شهر ایران مثل لبنانم نمیشد
آرش 04 بهمن 1398 - 13:04
پس تهران چی؟ واقعا که! وقت کردید یاد کشورتون هم باشید . به جای تبلیغ ، سانسور می کنن

به منظور درج نظر خود لازم است تا اطلاعات زیر را وارد نمایید، نظرات شما راهگشا خواهند بود

captcha
در خبرنامه عضو شوید در خبرنامه زیما سفر پارس عضو شده و جایزه‌های متنوع دریافت کنید
captcha