منو

 

تور گرجستان و آشنایی با تور باتومی و تور تفلیس

تور گرجستان : گرجستان کشوریست زیبا با جاذبه های طبیعی، تاریخی و گردشگری بسیار و تورگرجستان جذابیت زیادی برای گردشگران دارد و از مهمترین شهرهای آن می توان به باتومی و تفلیس اشاره کرد.

گرجستان با توجه به نزدیکی به کشور ما، جزء مراکز توریستی است که روزانه تورهای بسیاری مانند (  تور گرجستان ، تور تفلیس و تور باتومی ) را میزبانی میکند.

همیشه یک حس مرموز، ماجراجویانه و جذب‌کننده در مورد بازدید از مقاصد گردشگری کمتر شناخته شده وجود دارد !

باروبندیل خود را جمع کنید ، در تورگرجستان شرکت کنید و به گرجستان سفر کنید.

گرجستان ، کشوری جادویی بین کوه‌های باشکوه قفقاز و دریای سیاه، همراه با شهرهای جذاب، غذاهای و نوشیدنی‌های خوشمزه، مکان‌های تاریخی برجسته، کلیساها و صومعه‌های زیبا است.

در  تور گرجستان  بی‌نهایت کار برای انجام دادن و بی‌نهایت جا برای دیدن وجود دارد.

 

تور گرجستان

واحل باتوم

سواحل در باتومی

یکی از لذت‌بخش ترین بخش‌های سفر به تور گرجستان  و شهر ساحلی باتومی، استفاده از تفریحات ساحلی آن است.

 ممکن نیست که کسی به این شهر ساحلی برود؛ ومجذوب سواحل زیبا و خاص باتومی نشود.

در این مقاله وبسایت آژانس مسافرتی و گردشگری زیما سفر پارس می‌خواهیم شما را با سواحل باتومی آشنا کنیم.

اگر اولین بار است که به سواحل باتومی سفر می‌کنید؛ ممکن است از دیدن سواحل آن شوکه شوید. سواحل باتومی به طور کلی یک تفاوت اساسی با سایر سواحلی کهتجربه کرده‌اید دارد.

این سواحل اکثرا سنگی و صخره‌ای با سنگریزه‌های بزرگ هستند. این ویژگی اگرچه زیباست ولی شما را ملزم می‌کند تا با کفش مناسب و حتی یک تشک یوگا، عازمساحل شوید.

مزیت این مدل سواحل در این است که با تنها 10 الی 15 قدم فاصله گرفتن از ساحل به نقطه امنی می‌رسید که امکان شنا کردن در آن وجود دارد.

آب دریای سیاه میزان شوری بسیار کمی دارد که اصلا آزار دهنده نیست؛ در نتیجه شنا در سواحل باتومی بسیار لذت‌بخش است.

همچنین اگر به سواحل بکر و خلوتعلاقه دارید بعضی از سواحل باتومی در مجاورت تپه‌های سرسبز قرار دارد. این سواحل به شما امکان می دهد تا از فراز تپه به تماشای غروب آفتاب بنشینید.

نگاهی به 5 نمونه از بهترین سواحل باتومی ... ادامه در جاذبه های گردشگری گرجستان

 

دیدن جاذبه های گردشگری در تور گرجستان

در بخش جاذبه های گردشگری گرجستان، مقالات بسیاری درج شده که در زمینه های  تور گرجستان ، حمل و نقل در  تور گرجستان ، جاذبه های گردشگری  تورگرجستان ، مکان های دیدنی طبیعی و تاریخی  تور گرجستان ، سالن های موسیقی گرجستان و بازدید از آن درتور گرجستان و  ... کمک شایانی به انتخاب  تورگرجستان شما می نماید.

 

به تعدادی از مقاله های تور گرجستان اشاره می نماییم

 

آشنایی با جشنواره های فوق العاده تور گرجستان

جشنواره های ملی بهترین فرصت برای ورود به فرهنگ ملی هر کشور، شناختن مردم محلی، کشف حقایق جالب، خوردن غذاهای خوشمزه محلی و در کل لذت بردنهستند.

گرجستان هم از این موضوع مستثنی نیست و اینجاست که  تور گرجستان خود نمایی می کند. هر ساله جشنواره های متنوع و شاد زیادی در تعطیلات ملی ورویدادهای دیگر در این کشور برگزار می شود و توریست های بسیاری جذب  تور گرجستان می شوند.

در این مقاله قصد داریم شما را با پرطرفدارترین جشنواره های گرجستان آشنا کنیم تا اگر زمان بازدید شما از گرجستان با زمان برگزاری یکی از این جشنواره ها یکی شد،  تور گرجستان را از دست ندهید.

شهر چشمه های آب گرم - تاسیس تفلیس و تور گرجستان

پادشاه واختان گورگاسالی (AD 446-502) یک روز در اطراف قلمرو تفلیس امروزی مشغول شکار بود و سپس با یک جنگل انبوه پوشیده و سرسبز مواجه شد.

پادشاه یک قرقاول را زخمی کرد و عقاب خود را به دنبال آن فرستاد. پس از جستجویی طولانی، هر دو پرنده را در آب گرم در حالی پیدا کرد که هر دو آب پز شده بودند.

پادشاه گورگاسالی با آب گرم گوگرد دار طبیعی تحت تأثیر قرارگرفت و تصمیم گرفت تا شهری را در نزدیکی چشمه ها تاسیس کند و آن را تفلیس نامید."Tbili" در زبان گرجی به معنای "گرم" است. 

با دانستن این موارد لذت  تور گرجستان دو چندان می گردد.

 

بازدید از شهر قدیمی در تور گرجستان

شهر قدیمی تفلیس چیزهای زیادی برای ارائه دارد:قدم زدن در امتداد خیابان های باریک، گذر از خانه های سنتی قدیمی با بالکن های چوبی حکاکی شده، استراحت کردن در آب های گرم حمام های گوگردی تاریخی،و بازدید از برخی از سایت های تاریخی شهر: کلیسای Metekhi، قلعه Narikala، کلیسای Sioni و کلیسای Anchiskhati.

این موارد تشکیل دهنده جذابترین جاذبه های گردشگری  تور گرجستان هستند. 

 

کلیسای Metekhi در تور گرجستان

کلیسای Metekhi (قرن 13) با مجسمه بنیانگذار سلطنتی شهر ایستاده در بالای صخره های شیب دار رودخانه Mtkvari یکی از تصاویر کلاسیک قدیمی تفلیساست.

این کلیسا چندین بار توسط دشمن نابود شده است.در طول حکومت رژیم تزاری از آن به عنوان زندان و در زمان شوروی، Metekhi به عنوان یک سالن تئاتر استفاده می شد.

تنها در اواخر دهه 1980 بود که کلیسا دوباره بازسازی شد و به یک جاذبه گردشگری  تور گرجستان تبدیل شد.

 

حمام های گوگرد دار در تور گرجستان

احساس خوبی از آزادی و سلامتی در من نفوذ کرد و تمام خستگی من از بین رفت و به اندازه ای خود را قوی می دیدم که بتوانم یک کوه را جابجا کنم. »-الکساندر دوما پس از بازدید از حمام گوگرددار در سال 1858 .

با تغذیه از منبع آب معدنی گرم (47 درجه سانتیگراد) به طور طبیعی، حمام های گوگرد دار بخش مهمی از زندگی در تفلیس برای قرن ها بوده اند.

حمام های زیرزمینی آجری در قرن هفدهم ساخته شده اند و هر روز 3 میلیون لیتر آب تولید می کنند.

در  تور گرجستان برای تکمیل بازدید خود از حمام، مطمئنشوید که ماساژ تسکین دهنده را دریافت کرده اید.

 

بازدید از قلعه Narikala در تور گرجستان

.

تور گرجستان

.

قلعه Narikala (قرن چهارم) ساخته شده بر روی تپه شیب دار مشرف به رودخانه است و پیش از حتی تاسیس این شهر وجود داشت.

 نام فارسی Nari-Kala ("قلعه غیرقابل دسترس") در سراسر قرن های طولانی تهاجم و سلطه خارجی تثبیت شده است، اما امروز بازدیدکنندگان  تور گرجستان می توانند از صخره های بلند و چشم اندازهای عالی دیوارهای قلعه لذت ببرند.

 

کلیسای Sioni تور گرجستان

کلیسای Sioni (قرن هفتم) به نام Mt. Zion در اورشلیم نامگذاری شده است. این یکی از مقدس ترین مکان های کشور محسوب می شود، زیرا میزبان مقبره سنتنینو مقدس بوده است، زن جوانی که در اوایل قرن چهارم دین جورجیا را به مسیحیت تبدیل کرده است و امروزه به یکی از مهمترین جاذبه های  تور گرجستان مبدلشده است.

 

کلیسای Anchiskhati تور گرجستان

کلیسای Anchiskhati (قرن 6) قدیمی ترین کلیسا در تفلیس است و به عنوان یک نماد ارزشمند از Savior که یک بار در اینجا نگهداری شده است شناخته میشود و در حال حاضر در نمایشگاه خزانه داری موزه هنر گرجستان به نمایش گذاشته شده است.

در  تور گرجستان حتما از این جاذبه دیدنی بازدید کنید.

 

 تور گرجستان خیابان Rustaveli 

 خیابان Rustaveli در قرن نوزدهم ایجاد شده و پس از شوتا روستاولی، شاعر بزرگ گرجستان در قرن 12، نامگذاری شده است.

این خیابان شلوغ در حالحاضر در قلب تفلیس فعلی در قرن بیست و یکم واقع شده است.

با قدم زدن در این خیابان، شما از خانه اپرای موریه و سالن تئاتر، کاخ ویسکانس روسی و ساختمان مجلس عبور خواهید کرد. همچنین می توانید به چندین کافه، رستوران و مغازه در طول این خیابان دسترسی داشته باشید.

مطمئن شوید در  تور گرجستان از این اماکن دیدن می نمایید.

 

 هتل ها در تور گرجستان 

 هتل های بسیاری در گرجستان واقع شده اند که در هنگام استفاده از تور گرجستان  می توانید وارد آنها  شوید. این هتل ها عموما دارای امکانات و فضای زیباییهستند که چشم هر توریست  تور گرجستان را خیره می کنند.

بعضی از هتل ها در تور گرجستان مانند موزه هستند و بعضی دیگر نمایی زیبا شبیه یک  کاخ  تاریخی دارند . بنا بر هر سلیقه ای می توانید این هتل ها را انتخاب نمایید و با انتخاب هتل مناسب در  تور گرجستان می توانید اقامتی به یادماندنی در تور گرجستان  داشته باشید.

 

 تور گرجستان زیما سفر پارس

 در همین صفحه نیز  تور گرجستان ، تور تفلیس و تور باتومی به چشم می خورد که شما می توانید وارد بخش مورد نظر شده و اطلاعات  تور گرجستان خود رامشاهده نمایید و با تماس با مشاورین آژانس مسافرتی و گردشگری زیما سفر پارس ، از مشاوره ای عالی برای تورها بخصوص  تور گرجستان بهرمند شوید.

زیما سفر پارس ارائه کننده رزرو  تور گرجستان ، تور تفلیس ، تور باتومی ، تور لحظه آخری گرجستان با نازلترین قیمت و خدمات مناسب  تور گرجستان ارزانقیمت می باشد.

همچنین از تور های ما با تخفیف و آفر های خوب مانند تور تایلند  بهرمند شوید.

در خبرنامه عضو شوید در خبرنامه زیما سفر پارس عضو شده و جایزه‌های متنوع دریافت کنید
captcha